• |
ide | kryesore

(VIDEO) Shikoni dëmet që shkaktoi tërmeti i fuqishëm

Lajme, Të fundit

Tërmeti i fuqishëm që ra para pak minutash në Shqipëri, e ka patur epiqendër rreth 8 kilometra nga Burreli.


Raportohet se tërmeti prej 5.4 ballësh është ndjerë edhe në Kosovë, Mal të Zi, Maqedoni, por edhe në Bosnje dhe Itali.


Deri tani nuk ka raportime për dëme në njerëz, por lëkundjet kanë shkaktuar krisje në banesa pranë epiqendrës së tërmetit. Shikoni në videon më poshtë nga Lapsi.al se si tërmeti ka shkaktuar krisje në një banesë në Burrel.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu