• |
ide | kryesore

Zjarr i madh në një ishull në Greqi (FOTO)

Lajme, Të fundit

Një zjarr me përmasa të mëdha ka nisur mesditën e sotme në ishullin Evia në Greqi. Mediat greke raportojnë se zjarri ka nisur në zonën Kondospoti të komunës së Dirphion, në një zonë pyllëzuar me pisha të dendura.

Autoritetet kanë dhënë menjëherë urdhrin për evakuimin e 250 banorëve në fshatin Stavros. Autoritetet greke kanë bërë të ditur se 62 zjarrfikës, me 28 automjete dhe katër helikopterë po punojnë për të lokalizuar flakët, të cilat janë duke u favorizuar nga era e fortë që është duke fryrë në këtë zonë.

Pak ditë më parë, zjarri i rënë në Athinë i mori jetën dhjetëra personave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu