• |
ide | kryesore

Oscari shtyn kategorinë e re në festival

F1, Paparazzi, Slider, Stil

Organizatorët e Okarëve kanë njoftuar se kanë shtyrë planet për të prezantuar një kategori të re të filmave në ceremoninë e tyre vjetore të dhënies së çmimeve.


Çmimi, i cili njihte filmat popullor nga audienca dhe jo kritikët, u njoftua vetëm muajin e kaluar.Në një deklaratë, drejtori ekzekutiv i Akademisë tha se kishte “pranuar nevojën për diskutim të mëtejshëm” me anëtarët e saj në lidhje me propozimin e parë.Kategoria ishte vendosur të futej në 91-vjetorin e Oscar në shkurt 2019.


“Akademia ka pranuar se zbatimi i çdo çmimi të ri nëntë muaj në vit krijon sfida për filmat që tashmë janë publikuar,”-thuhej në deklaratë.

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *