• |
ide | kryesore

Tragjedia e ’97, zbulohen eshtra në tunelin e Qafë Shtamës (FOTO)

Lajme, Të fundit

Në tunelin e Qafë-Shtamës në Selishtë të Matit janë gjetur sot eshtra teksa tuneli po pastrohej nga punonjës të Ministrisë së Mbrojtjes. Dyshohet se eshtrat kanë lidhje me ngjarjen e rëndë të vitit 1997 në këto tunele, ku humbën jetën 23 persona pas një shpërthimi të municioneve. Në vendngjarje kanë shkruar ekspertë dhe prokurorë për të nisur hetimet. Shihni më poshtë foto që sjell Lapsi.al 


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu