• |
ide | kryesore

7 shqiptarë në pranga, po trafikonin 124 kg marijuanë në këmbë drejt Greqisë

Lajme, Të fundit

Policia ka pikasur mbrëmjen e djeshme 7 shqiptarët që po kalonin në këmbë kufirin, ndërsa 1 prej tyre po kontrollonte rrugën. Shqiptarët ishin të moshave nga 21 në 26 vjeç. Njëri prej tyre rezulton i kërkuar në Greqi, dhe i dënuar në Lamia me 6 muaj burg për vjedhje.

Policia greke nuk ka dhënë detaje për identitetin e tyre, ndërkohë që në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar 6 çanta me 11 pako me 124 kilogramë marijuanë. Nga fillimi i vitit 2018 e deri më sot, në total në Greqi janë sekuestruar 8.6 ton marijuanë me vend origjine Shqipërinë.


1 Comment

  1. qelbesira rama,kalbesira xhafa,coftira spartak braho,ndyresira balla dhe tjer krymba qenefi stalini po burgosin masivisht shqiptar ne ter boten duke trafikuar kokainen e edvinit,sajme qorrit e geronit.gjdo dit nga dhjet ne burg itali,greqi etj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu