• |
ide | kryesore

Vëllai i Alketa Vejsiut në burg, u kap për drogë dhe mina me telekomandë

Lajme, Të fundit

29- vjeçari, Indrit Vejsiu që u kap një ditë më parë më drogë dhe mina me telekomandë në makinë nuk rezulton person me precedentë penalë. Ai nuk ka qenë i përfshirë në ngjarje të tjera dhe siç mësohet, është vëllai i prezantueses së njohur Alketa Vejsiu.


Vëllai i moderatoes u kap gjatë operacionit “Telekomanda”, teksa po qarkullonte me një mjet tip “Opel” dhe gjatë kontrollit u konstatuan në gomën rezervë në bagazh katër mina me telekomandë dhe një sasi lënde narkotike.


Ai u arrestua menjëherë për veprat penale “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike” dhe “Trafikim i lëndëve plasëse”.

Burime nga grupi i hetimit bënë të ditur se ka pasur informacion paraprak për veprimtarinë e të riut nga Tirana, i cili do të kryente transportin e minave me telekomandë, që dyshohet se do të përdoreshin nga porositësit për qëllime kriminale.

OPERACIONI

Të dhënat e këtij operacioni janë bërë publike në një dalje për mediat nga drejtori i Policisë Vendore, Ferdinand Mara. Drejtori Mara njoftoi se në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale, gjatë orëve të natës kanë finalizuar operacionin e koduar “Telekomanda”.

“Si rezultat, u bë i mundur kapja e shtetasit Endrit Vejsiu, 29 vjeç, nga Tirana, pasi në aksin rrugor Milot-Lezhë, në kryqëzimin e Shënkollit, në mjetin e tij tip ‘Opel’, në një gomë rezervë në bagazh u gjetën të fshehura 4 mina me telekomandë. Ato ishin të paketuara me nga dy cilindra materiali të ngurtë të mbështjellë me natriban, të dyshuara lëndë plasëse e llojit TNT. Gjithashtu u gjetën edhe rreth 3 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike kanabis sativa, e paketuar gati për shitje.

Arrestimi i Vejsiut u bë për veprat penale ‘Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike’ dhe ‘Trafikim i lëndëve plasëse’”, theksoi në një deklaratë për mediat kreu i Policisë së Lezhës.

Deklarata e Drejtorit të Policisë Vendore Lezhë, Ferdinand Mara – 30 shtatorStrukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, në vijim të punës për parandalimin dhe goditje e veprimtarisë kriminale, gjatë orëve të natës, kanë finalizuar operacionin e koduar "Telekomanda".Si rezultat, u bë i mundur kapja e shtetasit Endrit Vejsiu, 29 vjeç, nga Tirana, pasi në aksin rrugor Milot – Lezhë, në kryqëzimin e Shënkollit, në mjetin e tij tip ‘Opel’ në një gomë rezervë në bagazh, u gjetën të fshehura 4 mina me telekomandë. Ato ishin të paketuara me nga dy cilindra materiali të ngurtë të mbështjellë me natriban, të dyshuara lëndë plasëse e llojit TNT. Gjithashtu u gjetën edhe rreth 3 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike kanabis sativa, e paketuar gati për shitje. Arrestimi i Vejsiut u bë për veprat penale "Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike" dhe "Trafikim i lëndëve plasëse".Në vijim të planit të masave për rritjen e sigurisë mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, nga strukturat policore të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë në mbështetje edhe nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë Shkodër, janë ushtruar kontrolle blic në pika kontrolli të dislokuara në rrugë, në lokale, pika basti, banesa të pabanuara dhe në çdo vend ku dyshohej se mund të ushtrohej veprimtari kriminale apo të fshiheshin persona në kërkim.Gjatë këtyre kontrolleve në Kurbin u kap dhe u ndalua shtetasi në kërkim Gentjan alias Gazmir Elezi, 32 vjeç, banues në Fushë-Mamurras në Kurbin. Gjykata e Shkallës së Parë Kurbin me vendimin e datës 24 nëntor 2015, ka caktuar masën e sigurimit personal "Arrest në burg" për veprat penale "Vrasja në rrethana cilësuese, e mbetur në tentativë, e kryer në bashkëpunim" dhe "Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit".Elezi ka qenë i përfshirë në ngjarjen e datës 23 shtator 2015, në Mamurras Kurbin, ku gjatë shkëmbimit të zjarrit mes disa personave ka mbetur i vrarë shtetasi N.T.Po në Kurbin, u arrestua në flagrancë shtetasi Leonard alias Gentjan Tafa, 35 vjeç, banues në Malbardhë. Në Laç, gjatë kontrollit, atij iu gjet e bllokua me cilësinë e provës materiale një pistoletë tip TT, me një krehër me 8 fishekë. Arrestimi i Tafës u bë për veprën penale" Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit".I arrestuar në flagrancë gjatë këtyre kontrolleve është edhe shtetasi Eris Gjoni, 20 vjeç, banues në Lezhë. Gjatë kontrollit tek një lokal në Lezhë, iu gjet e bllokua në cilësinë e provës materiale një shkop hekuri policor. Ai akuzohet për veprat penale "Prodhimi, mbajtja , blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta" si dhe "Mbajtja pa të drejtë e uniformës".Gjatë kontrolleve të ushtruara gjatë 12 orëve të fundit nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë në bashkëpunim me Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë Shkodër janë shoqëruar për verifikim 15 shtetas me precedentë penalë kryesisht të dyshuar për "Vjedhje” dhe “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike".Ftoj edhe njëherë qytetarët e qarkut Lezhë, të denoncojnë në numrin falas 112, çdo rast të shkeljes së ligjit, si edhe të denoncojnë çdo abuzim me detyrën nga punonjës të Policisë në numrin 0800 90 90, duke i siguruar ata se Policia e Shtetit do të reagojë në kohë me profesionalizëm dhe paanshmëri.

Publiée par Policia e Shtetit sur Dimanche 30 septembre 2018

16 Comments

 1. Te tera marrezite ne kete vend po i bejne njerzitqe kane te afermit e tyre politikane,biznesmene ,njerez te medias dhe te ekranit .Nuk i ben dot fukarai se ai jeton me ndeshmerine e tij ne jeten dhe punen e perditshme.

 2. Po tani , si do ta shpetoje Linda Basha me Kryeministrin Alketen pas sherbimeve te peshtira qe i kane bere njeri tjetrit. Do ta lene ne balte thua? Se ky eshte momenti i se vertetes. Apo aq para sa ka marre i shoqi i alketes me lejet e ndertimit e aq ndere sa i ka bere alketa me bythlepirje publike quhet qe jane te lare? Jane mbledhur aty te Klani gjithe qeniet me te deformuara. Qe me kokat e plakura Grabocke e Ardit Gjebre qe jane nonat e lepirjes dhe prostitucionit financiar e deri te keta spurdhjaket e vegjel e provinciale qe nuk kane as talent as tru e as bythe per te patur nje fije burrerie . Keta deshtaket e kenges e te aktrimit si mamaq e hyskaj. Si i mblodhi ky Sandri te tere keta ? Duhet te jete politike kjo. Sherbetoret e cdo pushteti qe jane dhe te neveitshem dhe te paafte dhe legena publike – te tere ne nje vend . Bashke per helm e peshtirosje publike ne sherbim te mbajtjes ne pushtet te kujtdo qe vjen e iken. Edhe me keq po shkon Topi i Blushit se ai po perpiqet te imitoje me shpejtesi Sandrin dhe nuk ka kohe . I duhen leke. Dhe shpetimin e gjen te figura qendrore e top chanel. Luana Vjollca. As ne endrrat me te keqija nuk e kish pare Tan Hoxha kete. Shqiperi te kam dhjere. Por sidomos ky qelbesire kryeminister ju dhjevte varri se ngriti llumin per te mbajtur pushtet si babai shpirteror i tij ne 45. Cfare mallkimi per kete vend . Mallkim.

  1. qetesohu plako mos u dhit, se nuk ka ndodhur gje…Kane kapur dike me droge..normale, mos bej masturbim mendor.!!! Nuk eshte rasti qe, se kane kapur vellain e Alketes, te mallkojme vendin me gjithe gjynahqaret…

   1. emu ty muti i rames te duket mjalt,prandaj ha e mos ha dhe mutin e alketes se rama te ben mjaf mut ty,alketen lerja bertit ti haj se te bejn keq dy mute i rames e lavires alketa.te jet RIDHJERJE E MOS TE JET PROSTITUTE,PERDHUNUESE,TRIOLISTE,HAJNE KJO NUK NDODH. RIDHJERJE,kjo alketa derrdhe ne goj kur shef ramen e rama derdhet ne byth kur shef met hajnin.

     1. emu ty paske exstaz ne ter trupin ngase tritolin e harrove,apo ndoshta vetem droga qe te japin rama,roshi,doshi te eksiton e tritoli jo.vlau vejsiut paska 5 telekomanda 4 per tritolin e nji per ty.

 3. emu ty paske exstaz ne ter trupin ngase tritolin e harrove,apo ndoshta vetem droga qe te japin rama,roshi,doshi te eksiton e tritoli jo.vlau vejsiut paska 5 telekomanda 4 per tritolin e nji per ty.

 4. Ja pra. Kjo eshte shqiperia e bukur e rilindjes se Alketes qe na can b sa here del. Kjo pra eshte kjo. Kjo qe vellain e Alketes e beri vrases me pagese e trafikant dhe Alketen milionere nga hici

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu