• |
ide | kryesore

E fundit/ Shtyhet me tre muaj të tjerë hetimi për Tahirin

Lajme, Të fundit

Prokuroria për Krimet e Rënda kërkoi edhe 3 muaj të tjerë kohe per te hetuar ish-ministrin Saimir Tahiri. Kërkesa është miratuar nga gjykata.


Nga hetimet e kryera deri më tani, ish-ministri Tahiri dyshohet se i ka krijuar lehtësira grupit të Habilajve për kultivimin dhe më pas trafikimin e kanabisit drejt Italisë.


Këto dyshime, Prokuroria e Krimeve të Rënda i ka ngritur pasi në më shumë se një rast eksponentë të grupit kriminal kanë përdorur mjete motorrike dhe detare në emër të ish-ministrit Tahiri.

5 Comments

  1. pse qfare prisnit nga dhjerjet e dhjerjes,jashteqitjes e shurres se stalinit,enverit,mao lu ce dunit e kristaqit tjeter.muti mutin e mbulon dhe behet kapec muti 2 meter i gjat.madje ky mut i gjat ka edhe kem ballen e sajmijrin.

  2. Deri sa te kalojne afatet proceduriale.Dhe -ta-hiri-do kaleroje mbi kale sa ti doje trapi se ka partine -sy Sorre-me ne krye kryedrogaxhiun e Shqiperise-edvin skizofreni-

  3. Deri dje ka qene mbuluar me carcaf e se zuri plumbi, deri pas tre muajsh do beje jorganin e anti plumbit ligjor, qe po ia pregatisin mjeshtrat e puceve kuqale, andaj , ky qe na mbushi vendin me kanabis do dale i paster nga kjo drejtesi e zhulit politik/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.