• |
ide | kryesore

‘Klement Balili ka një kusht për t’u dorëzuar në polici’

Lajme, Të fundit

Gazetari Artan Hoxha duke komentuar zhvillimet e fundit për Report Tv, thotë se një personave të arrestuar në Delvinë si njeri i afërt me Klement Balilin, dyshohet të ketë lidhje me një nga degëzimet e grupit të Shijakut. E ka fjalën për Abedin Kuçin, i njohur dhe si ish anëtar i ‘Grupit të Stjarit’. Më tej Hoxha tregon edhe kushtin e Klement Balilit për t’u dorëzuar në Polici.

“Klement Balili nuk pranon të dorëzohet deri sa prokuroria të dorëzojë dosjen në gjykatë, pasi pretendon se nuk ka prova. Ai ka thënë se në momentin që dosja do të shkojë për gjykim, do të dorëzohet. Policia nuk ka arritur ta thyejë këtë sistem mbrojtës që ka krijuar Balili për ta arrestuar. Ne dimë çfarë provash ka sjellë Greqia, por nuk dimë çfarë ka bërë prokuroria shqiptare me hetimet”, tha Artan Hoxha.

2 Comments

  1. po i besuat artan lop hogjes del edhe qe balili i kerkon linden rames,nje her thot balili ka video orgjish ku ne grup shkerdhehen rama,tahiri,ditmir bushati e balla ne rezhi te roshit,nji her thot se kerkon qe prokuroria ta qoi qeshtjen ne gjykat.po ku guxon rama nga lul berisha tu qoj dosjen ne gjykat pa e kapur, ju heq kokat ai.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu