• |
ide | kryesore

“Mourinho një palaço”: Golfisti Molinari shfryn në një postim kundër trajnerit të parë në histori që shkoi në stadium në këmbë

Sport

Mbrëmje e komplikuar e marta për José Mourinho në ‘Old Trafford. Përpara, portugezi mbërriti në këmbë në Old Trafford, pasi autobusi i Manchester United mbeti i bllokuar për 45 minuta në trafik, ndërsa në fushë mori një leksion futbolli, që u mbyll me tëeet eksploziv të golfistit Edoardo Molinari: “Mourinhos nuk i mbetet gjë tjetër vecse të bëjë palacon buzë fushës!”. Molinarit, nuk i ka pëlqyer “3” me të cilin Mou i është përgjigjur tifozëve të Juventus. Një tëeet që ka shkaktuar kaos në rrjetet sociale.


Trafiku i Manchester i kishte kushtuar United 13mijë stërlina për shtyrjen e fillimit të ndeshjes me Valencia për shkak të mbërritjes me vonesë të skuadrës në stadium. Gjë që për pak u përsërit edhe kundër Juventus, duke qenë se autobusi i Red Devils mbeti i bllokuar për 45 minuta. Shumë për Mourinho, që në një moment zbriti për të shkuar në stadium në këmbë. “Trafiku? Lojtarët qendruan në autobus për 45 minuta. E ndava mendjen dhe u nisa në këmbë krah tifozëve. Askush nuk më njohu” shpjegoi Special One para ndeshjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *