• |
ide | kryesore

Fotoreportazhi/ Jeta e çmendur e CR7 në Torino. Vila, avioni, makinat, orat

Arkiva, Sport

Kalimi tek Juventus ka kushtuar 100 milion euro, më e shtrenjta në historinë e serisë A. Cristiano Ronaldo është lojtari më i paguar në botë dhe jeta në Torino së bashku me familjen e tij i jep mundësinë atij të bëjë një jetë prej sheiku.


E përjavshmja Chi ka bërë disa llogari për xhepat e futbollistit nga jet-i prej 31 milion euro, tek ora me 420 diamante dhe shishja e verës prej 20 mijë euro, për të festuar ditëlindjen e fëmijëve. Rrogat nga ekipi bardhë e zi, përveç të ardhurave publicitare, sjellin në buxhetin vjetor rreth 100 milion euro, që Cristian i shijon së bashku me të dashurën e tij Georgina dhe katër fëmijët.


Në vilën e Torinos ku jeton atij nuk i mungon asgjë, ka një kopsht të madh, palestër me sauna dhe gjithçka që i nevojitet. Për një udhëtim me avion ai merr një jet privat, që kushton 31 milion euro, luksoz dhe me të gjitha komoditetet e nevojshme. Për të mos folur për firmat për të cilat ai vdes, duke mos kursyer asnjëherë.

Futbollisti i famshëm, adhuron orat dhe koleksioni i tij arrin në 2 milion euro. Dhe për të festuar ai zgjedh shishe vere me katër zero. Thonë që shpejt do të martohet në Itali me të dashurën e tij Georgina dhe të gjithë presin një dasmë përrallore.foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri

foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri

1 Comment

  1. Shyqyr qe nuk ka gazetar kete karucin shkullar fshatar apo shkakar se do te thoshte po pse ky R nuk i ka fituar me djerse parate dhe a dini se c’fare ben kur i hipen gruas?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.