• |
ide | kryesore

Çmenduria e Athinës me bomba Molotov dhe 11 të plagosur do ti kushtojë rëndë AEK

Sport

Tension i jashtëzakonshëm në kryeqytetin grek në vigjilje e gjatë ndeshjes së Champions League kundër Ajax dhe vetëm ndërhyrja e policisë ka evituar më të keqen. Bilanci është me 11 të plagosur gjë që ka bërë që Uefa të hapë hetimin: Aek rrezikon sanksione të rënda.
Tifozët e dy skuadrave janë përplasur dhunshëm, me lëshimin e tymueseve, shkopinj dhe gozhda në duar, fillimisht në afërsi të qendrës së skuadrës greke. Takimi ishtë lënë në rrjetet sociale për në rrugën Alexandras: rreth 200 hollandezë, të cilëve i ishin shtuar 60 tifozë të Panathinaikos e 7 të Wisla Cracow kundër 180 të Aek.

Por tifozët hollandezë kanë qenë të vetëm në sektorin e miqve në stadium, duke u bërë shënjestër e ultrasve vendas, të cilët i kanë sulmuar me bomba molotov (shishe me material që merr flakë). Policia greke ndërhyri me shpejtësi dhe egër për të evituar kontaktet mes dy tifozërive.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *