• |
ide | kryesore

Vargjet epike që studentët i thurën Lindita Nikollës

Arkiva, Lajme

Pasi ministrja e arsimit shpalli se ishte dakord me kërkesat e studentëve ata e pritën me skepticizëm këtë tërheqje dhe thanë se do vazhdonin protestën. Pas daljes live të ministres duke u nisur nga besimi se rilindja po e shtfrytëzon shtetin si pronë private ata recituan në kor:

“Shkolla është e jona

S’është universitet privat

Ministrja Nikolla

Dil në boulevard”

3 Comments

  1. Se mos u shkase goja dhe na e nxjerrin ne semafor, sepse atye ka per zemer psikopati shprehjen per simpatiket e grupit seksist rilindas.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu