• |
ide | kryesore

Rama sot dëboi ambasadorin e Iranit, reagon menjëherë “krahu i djathtë” i Trump

Lajme, Të fundit

Me një akt të fortë kryeministri Edi Rama ka dëbuar ambasadorin e Republikës Islamike të Iranit në Tiranë, Gholamhossein Mohammadnia si dhe nje zyrtar tjetër duke i akuzuar për shkelje të sigurisë kombetare. Lajmi nuk është konfirmuar ende nga autoritetet, por nuk ka munguar reagimi i SHBA-ve.

Këshilltari për Sigurinë Kombëtare i Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Bolton ka shprehur menjëherë mbështetje për kryeministrin Edi Rama dhe popullin shqiptar në qëndresën kundër terrorizmit. Në një postim në “Twitter”, Bolton shkruan se kryeministri Edi Rama ka dëbuar ambasadorin iranian duke sinjalizuar liderët iranianë se nuk do të tolerohet mbështetja për terrorizmin.


“Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama sapo dëboi ambasadorin iranian, duke sinjalizuar liderët iranianë se mbështetja e tyre për terrorizmin nuk do të tolerohet. Ne jemi me kryeministrin Rama dhe popullin shqiptar teksa ngrihen kundër sjelljes së rrezikshme të Iranit në Europë dhe botë”, – shkruan Bolton.

11 Comments

  1. Ai eshte gati ta shpalle edhe nenen e vet non-grata dhe ta deboje vetem qe te heqe mendjen nga studentet dhe maskaralleqet me tenderat dhe prishjet e shtepive. Fundja njehere e coi ne gjyq babain e vet sepse mohonte atesine e te birit…

  2. i deboi pasi amerikane i than se e fusin dhe ramen ne burg,sepse as rama e as erdogan nuk jan ndryshe por kriminel si iranianet.

  3. Shikoni kur te dalin mbetjet e fondamentalizmit musliman qe perbejne edhe masen me te kosiderueshme te opzites dhe te vjellin vrer per kete qendrim te shtetit Shqiptar.

  4. .ari dhe ehh ju jeni gati qe saliu ju ka qire gjithe jeten dhe tani tju vrasi dhe familjen dhe ju ta keni Idhull kjo per ju,rama po luan politiken ne favor te shba dhe pershendetet por skifteret dhe saliu bashke me lulin nuk do ta pershendesin ke veprim te Rames,ka nje atsye te fort qe keta dy loqet e politikes ketu sali e lul jane paguar dhe pagohen si fondametalista mysliman te rrezikshem ne ballkan

  5. Falemindrit per falenderimet edhe ndaj popullit, por populli na ate ore ishte ne gjume o boll me thon qe po te hyn musteqja ne bajome.

  6. Doli xhihadisti miu te meret me amerikanet,shko mor ne pidh satome mor pabuks muti te qifshin rracen e ndyre ju xhihadistave amerika,shko te saliu e luli si flamurtaret e fondamentalisteve myslimane,shko qiu me ta sot

  7. O i pa emri i -ridhjerjes-ju ini me te qelbur ,ju do shporrur nga ky vend ,nga ky popull Edvini ia mori numurin Grujevskit o morr i kuq te njejtin fat do kete si ai ose prapa hekurave dhe ju morrat e kuq te ridhjerjes du ju zere goja -sqolle-.

  8. Meqenese se kryellumit po i dridhen leqte, nga brenda Shqiperise po kekon mbeshteje nga amerika, sepse keta legenet e evropes i ka blere ( sidomos italianin, qe kushton shulme pak se paraardhesi i tije, sepse italianet shiten me lire) me parate qe ju vjedh shqiptareve! Mbase si veprim eshte i drejte por fakti qe ndodhi tani te ben te dyshosh,,, sidomos po te keshe parashysh qe ky hale nuk ben asgje per te mire, dhe me pasterti, por vetem me pabesi , per karrike, vjedhje e shkterrim te vendit

  9. O ti me emrin i paemer ma prishe qefin, se e para s’kam pune me ty, se e dyta amerika nuk ka nevoje per ty dhe per mua dhe po te isha xhihadist ti do ta kishe perseri koken te pidh i mamit tat. Ta thash populli ishte ne gjume o spiun robqir.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu