• |
ide | kryesore

Fëmija kishte ngecur në oxhak, shqiptari që e shpëtoi konsiderohet hero nga mediat austriake

Lajme, Të fundit

Muharrem Behrami nga Podujeva është shndërruar në hero në Austri, pasi shpëtoi jetën e një 14-vjeçari, i cili kishte mbetur në oxhak i bllokuar.


Shqiptari që punon prej vitesh në Linz të Austrisë ka dëgjuar thirrjet e një 14 vjeçari për ndihmë. Menjëherë ai ka njoftuar zjarrëfikësit dhe forcat e rendit. Së bashku ja kanë dalë ta nxjerrin 14 vjeçarit prej vendit ku kishte mbetur.


Mediat austriake i kanë kushtuar tepër vëmendje këtij rasti. Fëmija është dërguar menjëherë në spital me ambulancë. Tashmë gjendet jashtë rrezikut për jetën.

“Unë thjesht kam bërë detyrën time. Heronjtë e vërtetë të natës janë zjarrfikësit, policia dhe ekipet e shpëtimit”, deklaroi Muharrem Behrami.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu