• |
ide | kryesore

FOTO/ Imazhet më të bukura të sportit 2018

F1, Sport

Nga Olimpiada e Pyeonchang tek Botërori i futbollit, 2018 ishte një vit i pasur me sport: kompeticionet e mëdha e personazhet simbol, vijnë në ditën e fundit të vitit, në shkrepjet më spektakolare…

Dalma Sailing Festival në brigjet e gjirit PersikWillian (Chelsea) në ndeshjen e Champions League kundër Bate BorisovKryqëzim mes Federer e Djokovic gjatë ATP World Tour Master 1000


Marc Marquez në sesionin e dytë të provave të lira të GP Malejzisë


Afrikano-jugori Pollard tenton ti largohet bllokimit të Bastareaud në ndeshjen e rugby kundër Francës


Alexander Zverev gjatë festës në ATP World Tour Finals ku mundi në finale Djakovic


Raikkonen gjatë sesionit të dytë të provave të lira në GP Abu Dhabi


Mandzukic ndihmon të ngrihet fotografin që rrëzoi gjatës festimit për golin kundër Anglisë


Presidenti i Francës Macron feston gjatë finales së Kupës së Botës me Kroacinë


Pogba me Kupën e Botës pas finales së fituar me Kroacinë


Starti i finales së 800 metrave gjatë kampionatit Europian të Atletikës në Berlin


Maratona e përvitshme e Sydney


Armand Duplantis në kërcim me shkop në Kampionatit Europian të Atletikës


Kosuke Hagino në finalen e 400 metrave stil i lirë gjatë Lojërave Aziatike


Duel në skermë mes Huang Mengkai dhe Nikolas Edwards gjatë Lojërave Aziatike


Aksident i frikshëm për Fernando Alonso gjatë GP të Belgjikës


Atletet indoneziane në provën e notit të sinkronizuar në Lojërat Aziatike


Sebastian Zietz dominon dallgët gjatë provave të WSL Surf Ranch Pro në Kaliforni


Jorge Lorenzo fluturon nga Ducati i tij gjatë GP të Aragonës


Anker Olsen Frantzen kontrollon ujin përpara se sfidës Lofoten Masters


Christofer Delbosco e Francois Place komandojnë provën e ski kros në Olimpiadën dimërore të Pyeonchang


Skiatorët e impenjiuar në Grand Course në Pierra Menta

Cristiano Ronaldo dhe rovjeshata në Stadium në ndeshjen e Champions mes Juventus dhe Real Madrid


Koka e Izzah Amzan duket sikur zhduket në koreografinë e sportistes maliane në Gold Coast Commonwealth


Martin Prokop-Jan Tomanek ndjekin Mikko Hirvonen-Andreas Schulz në Dakar


Diego Martin Duplessis parakalon edhe faunën lokale në La Paz Dakar


Wakita Takayuki në dallgët e famshme të Banzai Pipeline në Hauai


Kristina Astakhova e Alexey Rogonov në akullin e Olimpiadës dimërore të Pyeonchang

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu