• |
ide | kryesore

Rama tregon pse nuk e shkarkon Metën si president

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama është pyetur në emisionin “Zonë e lirë” se pse nuk tenton ta shkarkojë presidentin Ilir Meta pas përplasjeve për ministrin e jashtëm.

“Shkarkimi kërkon 2/3 e Kuvendit dhe kjo është logjika që përdor ai. Mua nuk më shkarkojnë dot dhe unë bëj çfarë të dua. Ai mund të bëjë çfarë të dojë duke turpëruar veten e tij duke dalë nga shinat e kushtetutës duke u sjellë si kryetar i LSI-së në ditët më të këqija.

Nëse ia synon të drejtojë opozitën apo ka vendosur ta ktheje presidencën në një çizme të nderë të opozitës të ikur për pambuk. Unë nuk jam për konflikt institucionesh” – tha Rama. ©LAPSI.al

6 Comments

  1. Marreveshja me Bashen eshte e bere dhe kjo kuptohet lehtesisht nga sjellja e Bashes, por problemi eshte me i thelle, po iken Likja me Saliun, pak me vone ne te njejtin vend do shkojne edhe Basha me Ramen.

  2. Ky brez politikanesh nuk e ben dot Shqiperine nje vend normal…shpresoj te mund te behet mbas 25-30 vjetesh nese edhe politikanet e ardhshem nuk do ‘helmohen’ nga keto qe jane tani… Sapo ‘u zbardh’ fenomeni G Cakaj qe ne Mars te vitit
    2018 ‘kritikonte’ I Kadarene si sherbetor dhe shkrimtar qe i sherbeu E Hoxhes dhe komunizmit…

  3. Ky, qe sot e perdhos Meten, neser i lepine b,,n sepse ka prova per kete, qe asnje kodosh i kuq nuk do mund ta kundershtoje, andaj ky klloun ben lojra fjalesh e sofizma qe ta demaskoje me mjete e propagandes qe i ka pushtuar. Kjo tufe kuqalesh ka ndyre tere politiken , si dhe opinionin qe po qe se nuk jemi ne, ky vend nuk behet, dhe se me shkrirjen opinioniste qe te tere jane hajdute, e mashtruesSi perfundim, njerezit thone me mire ti mbajme keta, pavaresisht se jane mehajnat, bandite, e drogmene qe kane kapur mjetet me te larta te mashtrimit e poshterimit te popullit. Kjo politike e faqezinjeve kuqale duhet qe me cdo kusht, e forme te rrezohet ky pushtet grabitqar e kriminal, se me keta as europa, e as bota nuk do na pranoi, sepse era qelbanike e ketij pushteti, po infekton edhe ballkanin e europen.

  4. Ban aleance me doktorreshen. Ajo don ta shkarkoje presiliken.
    Po kerkove te mire nga i keqi je ma i keq vete. Ke per ta majt menn

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu