• |
ide | kryesore

Shpërthen Meta: Rama i sëmurë psikik, i marrë, por do ia pres dorën po preku 1 votë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta ka përdorur një gjuhë të ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama duke përdorur epitete nga më të rëndat që ka përdorur në përplajset mes të dyve. Në një intervistë në tv lokal të Shkodrës Tv1, Meta tha se kreu i qeverisë nuk është normal.


“Të gjithë shqiptarët e dinë se kemi për Kryeminister një të marrë, një të sëmureë psikik që sot nuk tremb më askënd. Ky i semure psikik qe i ngriti gishtin Shkodres, do rendohet shume ne ditet ne vijim dhe askush nuk do ti beje me derman. Rama eshte nje kukull qe dihet nga kurdiset ne rajon, per te minuar te ardhmen e Shqiperise.


Edi Ramen e paralajmeroj nga Shkodra se do t’ja pres duart atij dhe kujdo tjeter banditi qe guxon te preke votat. Presidenti do nxjerre dekrete per mbrojtjen e votes se lire. Per kete te jete i qarte Rama dhe banditet e tij. I gjithe populli do jete ushtar dhe do ta ndjeke Ramen kudo qe te jete nese prek 1 vote” – tha Meta.

“U bë vite që jetojmë në klimë tensioni dhe përjashtimi. Kjo ndodh sepse kryeministri në largim ka shndërruar shtetin në një lloj bande. Dhe e ka treguar këtë edhe para 4 vitesh me zgjedhjet e Dibrës dhe Shijakut, por edhe me zgjedhjet një partiake moniste. Unë u bëj thirrje gjithë qytetarëve që të shkojnë të votojnë me datë 25 prill, unë jam i sigurt që çdo presion dhe shtypje do të përkthehet në derdhje pa fund votash për ndryshim. Presidenti Meta do të flas vetëm ndërmjet dekreteve, dhe do mbroj demokracinë me anë të dekreteve.

Populli me një dekret të Presidentit është ushtar dhe del lufton për këtë çështje, sepse ai është një antishqiptar. Edi Rama po mbron interesin e disa antishqiptarëve dhe që duan shkatërrimin dhe shpopullimin e Shqipërisë, qe synojne percarjen e shqiptareve dhe ndarjen e Kosoves. Dhe jo me kot kemi parë një lobim të qarqeve anti shqiptarë, dhe kjo është një tradhti kombëtare. Presidenti Meta: Edi Ramen e mundi Ilir Babaramo i vetem, imagjinoni cfare i ben atij e gjithe Shqiperia. Atij Shkodra do t’ja beje 9 me 2” – tha Meta. ©LAPSI.al

12 Comments

 1. Hahahahahah… Si tha ai eshte i cmendur.
  Po un do i pres doren.
  Jemi ngatrruar keq. Se neper filma horror,
  ai qe mban hanxharin eshte gjithmon i cmendur.

 2. Interesat e aktorit politik mund të jenë normale, por media duhet ta analizojë dhe ta servirë jo sipas kërkesës së partisë që ja dha, por duke e thelluar hetimin të zbulojë shkeljen e të godasë fenomenin.

  U sulmua mazhoranca, edhe pse kishte mjaft dyshime që origjina vinte nga PS, edhe sot që ka nisur hetimi, mediat e qarqet në fjalë nuk duan të bashkëpunojnë me drejtësinë. Punë e tyre.

  Po tani që u zbulua edhe server i patronazhistëve të PD-së? Përse heshtin?

  Nuk ka përse, pasi nëse herën e parë e konsideronin si shkelje, e tillë duhet të jetë edhe për të dytën.

  Por nga erdhën të dhënat e serverit të PD-së? Nga Ministria e Brendshme e Lulzim Bashës që mburret që liberalizoi vizat, por thjesht vodhi të dhënat e dokumenteve biometrike…

  1. Copy Paste or i paemer i 21;39.
   Kthjellohu or i pa tru’.Thirri mendjes e mos na ban me lexu te njejtin koment tendin n’cdo shkrim.
   Frymezohu nga shakate e kripura te kryetrapit Edvin-Edi-Paulin Shkerdhua.
   Ne se nuk gja te re,mos u lodh,sepse e harxhon kohen tende te patronazhistit kot.

   1. Kurse ti o shpellar koke loqe frymezohu nga fjalimet e kriminelave Berisha, Luli ,Meta dhe shko ha ca mut qe te vije mendja ne rregull

 3. O Like mos harro me 25 dhe pas 25 prillit te marresh hanxharin dhe nje brisk me vete,qe perpara se te ma presesh,te ma rruash fillimisht

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu