• |
ide | kryesore

Vidhen armë nga depoja në Pashaliman, shoqërohen 5 ushtarakë

Lajme, Të fundit

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në bazën ushtarake të Pashalimanit në Orikum. Depoja e armëve është grabitur.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë natës dhe janë vjedhur 3 armë automatike.

Raportohet se janë shoqëruar pesë ushtarakë.

Sipas burimeve roja përgjegjës nuk ka qenë në vendin e punës në kohën kur ka ndodhur ngjarja.

2 Comments

  1. Shume i drejte reagimi i ketij portali per kete vjedhje!
    Por a ka ndonje propozim po nga ky portal se si do te behet carmatimi i popullit nga me shume se tre milion arme u shperndane nga PD-ke me urdher direkt te Sali Berishes ne 97-en, ku nje pjese mjaft e kosiderueshme qarkullon sot neper masen injorante te popullit !?
    E them kete mbasi ndjek shtypin rregullisht dhe nuk kam lexuar ndonje reagim te portaleve Berishjane lidhur me kete problem te madh qe mbart populli shqiptar.

  2. O zagar – pa emer-edhe per kete fajin po ja le Saliut por kjo eshte ushtri e Natos o morr i kuq,o vemje qe ne kemi shprese te na mbroje nga agresionet ajo nuk mbron dot veten e saj e vjedhin brenda teritorit ushtarak .Cfare ka lidhje ketu koha e Saliut ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu