• |
ide | kryesore

VIDEO/ 5 të vrarë në një bankë në SHBA, arrestohet autori

Lajme, Të fundit

5 persona janë vrarë me armë në brendësi të një banke në Sebring, të Floridës në SHBA. Policia lokale bëri me dije se ka mundur të arrestojë autorin, 21-vjeçarin Zephen Xaver. Policia tha se ai kishte hapur zjarr dhe kishte marrë peng edhe disa persona, të liruar më pas nga policia.

Ishte vetë i dyshuari që telefonoi policinë duke i thënë: “Kam vrarë 5 persona”. Mediat lokale e cilësuan ngjarjen si një tentativë për grabitje, por që përfundoi keq. Vetëm 2 javë më parë ai kishte dhënë dorëheqje nga puna. ©LAPSI.al

Zephen Xaver
Zephen Xaver

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu