• |
ide | kryesore

Zbardhet autopsia e Emiliano Sala: ja çfarë i’a shkaktoi vdekjen sulmuesit

Sport

Emiliano Sala, sulmuesi i pafat argjentinas që u rrëzua në Kanalin e la Manshit në 21 janar, ndërsa fluturonte nga Nantes në Cardiff, ka humbur jetën për shkak të “plagëve në kokë dhe në bust” e, pasi trupi i tij u rikuperua nga mjeti në 4 shkurt, u identifikua vetëm nga gjurmët dixhitale. Kjo është ajo që zbuloi autopsia pas hapjes së një hetimi mbi vdekjen e tij në Dorset.

Një relacion i plotë i Air Investigation Branch nuk do të publikohet për një periudhë nga 6 në 12 muaj, por dicka më e përmbledhur do të prezantohet brenda dy javësh. E ndërkohë, familja e pilotit të avionit, David Ibbotson, insiston që kërkimet të vazhdojnë dhe ka mbledhur një fond prej 140.000 stërlinash, vetëm se financimi i një operacioni kërkimi kushton dyfishin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu