• |
ide | kryesore

Vazhdon të mbajë hapur lojërat e fatit, procedohet penalisht për herë të dytë pronari i tyre

Lajme, Të fundit

Procedohet penalisht për herë të dytë një 26-vjeçar banues në Ballsh nga policia e Mallakastrës, pasi nuk kishte mbyllur lojërat e fatit.


Qytetarët kanë denoncuar pronarin Kastriot Mucaj, të akuzuar për “Organizim të lojërave të palejuara dhe vënia në dispozicion e lokalit për lojëra të palejuara”.


Njoftimi nga policia:

Nga Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër u procedua penalisht për herë të dytë për të njëjtën vepër penale pronari i subjektit, shtetasi K.M, 26 vjeç, banues në Ballsh

Procedimi ndaj këtij shtetasi filloi pasi në subjektin e tij u konstatua një tavolinë pokeri, chipsa dhe një pako letra bixhozi.

Materialet në ngarkim të tij u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Organizimi i llotarive të palejuara”, “Organizimi i lojrave të pa lejuara dhe vënia në dispozicion të lokalit për lojra të palejuara”.

Kontrollet do të vijojnë në gjithë Qarkun Fier kundër aktivitetit të lojërave të fatit .Policia e Shtetit falenderon qytetarët dhe fton këdo të denoncojë falas në numrin 112 ose përmes aplikacionit‘Komisariati Dixhital’, çdo veprimtari të tillë të kundraligjshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.