• |
ide | kryesore

Profil/ Elisa, vajza që di të përkëdhelë ëndrrën e shefit të vet

Arkiva, Kryesore

Të gjithë ata që i kanë ndenjur Edi Ramës pranë në ditët e vështira të protestës studentore dhe më pas gjatë vendimarrjes së vështirë për të ndryshuar 2/3 e qeverisë, kanë dëgjuar pareshtur një refren: do të ndërtojë një kabinet me njerëz të panjohur, që mos ketë bir kurve t’i akuzojë për korrupsion. Në emër të kësaj filozofie ikën njëri pas tjetrit të gjithë emrat më të rëndësishëm të qeverisë për t’u zëvendësuar me figura anonime.


Në fakt opozita, ç’nuk tha për Gent Cakën, e etiketoi edhe si agjent të Serbisë, vetëm si hajdut nuk e përmendi dot. Kjo qe po kaq e vërtetë edhe për ministret gra si Margariti, Denaj apo Shahini. Por si gjithnjë pyll pa derra nuk ka dhe në këtë rast në target do të vihej ministrja për marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali.


Natyrisht Elisa nuk ishte një virgjëreshë. Akuzat për të kishin gëluar që kur qe drejtoreshë e doganave. Ato kishin bërë që shpesh, në plan të parë, të dilte edhe emri i atij që më pas do të ndante shtratin me të, Salarjon Totaj. Dhe historia nuk përfundon këtu. Gazetare të njohura në vend, e patën shigjetuar Spiropalin për shfaqjen me çantën shtrenjtë Luis Vuitton.

Lexo më tej:

Përplasja në Top/ Historia e çantave të shtrenjta të Elisa Spiropalit

Luksi nuk ishte me sa duket i përjashtuar nga bota e rilindases që ishte njohur në publik si opozitare që mbronte të drejtat e minatorëve të Bulqizës. Disa herë ajo ishte shfaqur në media duke zbritur nga vetura luksoze.

FOTO/ Shikoni makinën luksoze të Elisa Spiropalit

Natyrisht që të gjitha këto teka vanitoze duhet ta kishin një burim. Dhe opozita sot pretendon ta ketë gjetur atë. Në një konferencë shtypi, PD këmbëngul se ka zbuluar një skemë sipas së cilës familjarët e ministers aktuale kanë përvetësuar 350 mijë euro para publike. Ajo ka publikuar dokumentat që tregojnë se si ai, që më pas do të bëhej bashkëshorti i saj, Salarjon Tota, si ish drejtor socialist i ujësjellësit të Fierit, i jepte tendera një kompanie, “Solomon Construction”, e cila ishte themeluar nga vëllai i Elisës, Enkli dhe i cili ia kishte shitur më pas (sapo përfitoi tenderi e parë) për 100 mijë lekë, një të afërmi të përbashkët.

350 mijë dollarë – Bashkëshorti i Spiropalit ia dha tenderat vëllait të Elisës

Sipas dokumetave të botuara, kompania e themeluar nga vëllai, pati marrë nga Ujësjellësi i Fierit, i drejtuar nga burri, plot 7 tendera në përiudhën janar 2015- shtator 2016.

Natyrisht, për të gjithë këtë denoncim, ministrja Spiropali ka thënë se asgjë nuk qëndron dhe se ajo do ta ndjekë çështjen në rrugë gjyqësore.

Por pyetja që shtrohet është tjetër: Si arriti Elisa Spiropali të çante barrierën e hekurt të mospërfoljes që Rama ngriti kur kompozoi qeverinë e re? Pse në mesin e Cakës, Shahinit, Denajt dhe Margaritit ia mbërriti të depërtonte edhe Elisa, e cila nuk kishte të njëjtat kredenciale virgjërie sa edhe homologët e saj të panjohur nga publiku?    

Përgjigjet natyrisht mund të jenë disa. Por më e dukshmja, ajo që është parë publikisht, qëndron në talentin e ish mjaftistes për të ndjekur shembullin e ish militantëve të majtë që u bënë milionerë. Atë që u mungon në ndershmëri, ata e kompesojnë me sevilizëm.

Dhe Elisës, që guxoi në mes të turmës ta quajë shefin e saj Skënderbe, që në rastin e fundit të goditjes me bojë nga Paloka, i zgjati atij shaminë e bardhë përpara se të pastronte veten (shiko poshtë), që nuk lë rast prej disa vitesh pa e mbrojtur kryeministrin, pa u bërë merak se çfarë nxjerr nga goja, kjo aftësi nuk i mungon. Ky me sa duket është talenti i saj. Pika e vet më e fortë. Arma që e bëri Edi Ramën që, përpara përkëdheljeve, të harronte përbetimin e tij: Një kabinet me ministra të papërfolur.

©Lapsi.al

Gjuajtja me bojë/ Si e refuzon Rama shaminë e bardhë që i ofron Elisa

27 Comments

 1. Ky popull pak e ka kur duron prej 30 vjetesh luksin e cfrenuar te ktyre monstrave politikane dhe vete i qiet nona me kallom ,kto duhen kryqzu te gjithe nje e nga nje pa meshire

 2. Më shumë më duket si tregim erotik se sa politik me kaq shumë terma erotikë të përdorur.

  Duket se edhe gazetarit ia paska qejfi Elisën dhe qenka xheloz se ndan shtratin me një tjetër.

  Që të mos keqkuptohemi, të gjithë e kemi qejf Elisën edhe pse na e fut dorën në xhep, njëlloj si Edin.

 3. goj te flliqur ka spiropela,po fute diqka ne gojen e saj merrr herpes,sida,ebola,li e qenit,zhug etj kjo ja kalon dhe erionka velines por jo edvinit.edvini eshte kryeqelbi i botes.

 4. Si kjo nuk mund të gjesh edhe një të dytë për servilizëm , hipokrizi, lëpirje, nënshtrim dhe pafytyrësi. Shefi i saj , “skenderbeu i ditëve tona” të ripjerdhjes tragjike për kombin tonë. Çfarë morali? Integriteti? Çfarë llumi prej kazanit që e mban në gojë gjithnjë shefi i saj!

 5. ne instagram duket shume qarte qe bashkeshorti i saj zoteron nje Range Rover, vlera e te cilit eshte mbi 50.000-60.000€. Se di si e kane blere, kur te dy jane rrogetare. Pervec kesaj, nuk eshte se bejne jete normale. Duket qe shpenzojne dhe ne aspekte te tjera

 6. Rilindja filloi te vjedh qe diten e pare ne pushtet. Keta qe akuzonin pushtetin e Sali Berishes( shume here me te drejte), keta ja kaluan Berishes, vune pasuri marramendese. U organizuan si nje bande. E filluan ne fillim me disa te ashtuquajtura reforma, presion dhe spastrim ne administrate, vendosja ne pika kyce te njerezve te perdorshem dhe te gatshem te hidhen ne zjarr per shefin. Ishte filozofi jo rastesi. Ne rastin e ciftit, ka gjetur tenxherja kapakun. Kane te njejtin mentalitet, si e si te vjedhim me shume.
  Z.Rama ne qeverisjen e tij duket qe preferon shume femrat. Nuk e dime arsyen pse, por mendoj qe ben mire, se mendon qe korruptohen me pak. Dhe skema eshte gruaja drejtoreshe de jure, dhe burri drejtor sekser de facto. Gruaja drejtoreshe trash zerin diten, burri sekser drejtor mbledh leket naten. Thuajse kjo skeme eshte kudo ku ka drejtoresha dhe ministresha, kjo skeme funksionon dhe te cifti ne fjale.
  Te dy si zgeqe , mburren me parate e vjedhura. Kjo eshte Rilindja.

 7. Isha me motren dhe gruan tende nga liqeni o -ipa emer i ridhjerjes ja kaluam shume mire.Por me thane dhe nje fjaleper ty, se ti i renke bythes ,qenke -Pedo-qe nga koka dhe te kembet .Te fala mamkes o i pa emeri i ridhjerje

 8. Ate qe une i bie bythes mire e ke thene, se me thon te drejten me pelqen e shkreta dhe me qe ra fjala si je ti nga bythet se une i pelqej pak te mushme.

 9. Pika qe su bie si gazetare. Ne vend te merreni e te shihni,te verifikoni se si henjen kjo monster femer ne cv , qe paraqet certifikatat si bachelor rrihni uje ne hava.
  Verifikoni aresimin e saje dhe nuk do zhgenjeheni nga genjeshtrat e Elises.

 10. A qelbesira A qelbesira nuk i ikni dot popullit nje dite do ti shlyeni zullumet ps e qelbur vetem per popullin nuk keni qene i rritet cmimet te gjitha

 11. Ketu, ne koment et e shume njerezve qe japin mendimin, eshte prezent nje fare kodoshi Ipaemer, i eshte thene, e gjetur origjina e rraca, se ne c;gjendje mendore, e shpirterore ndodhet, por si qen zagar i idiotit, e surrogatave rilindase, ofendon, disa komentues se pse ata nuk komentojne mire per idiotin KM, Ky felliqesire, kulish bushtrash kuqale, sepse eshte debatikas rilindas, eshte edhe i pa edukate e injorant. Me kete qe na perfaqeson sekktin ketu, eshte tregues se qelbesirat rilindas jane po aqe intrigante, sa edhe ish baballaret, apo trashegimtaret e tyre, qe i kemi ne risi, por qe shume shpejt do shkojne nga kane ardhur.

 12. ELISA SPIROPALI I NGJANE LENKA CUKOS,NGA MJELSE QEFLIE CICASH NE MINISTRE.PERSE SEPSE KY SISTEM KA QENE KY ESHTE E KY DO MBETET .ENVERI I PA SHKOLLE LENKA ME 8 KLASE E PERSE KUCKAVE TE SOTME TI KERKOHET ARSIMI KUR I PUNON PATENTA QE IA KA DHENE ZOTI,…………..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu