• |
ide | kryesore

Reagon Berisha: Dy fjalë për ndërkombëtarët, mandatet e djegura dhe opozitën

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një koment të shkurtër pas kritikave të ndërkombëtarëve për aktin e djegies së mandateve. Në një koment në profilin e tij në Facebook, Berisha thotë se e kupton qëndrimin e tyre.

“Duke ndjekur “Opinion”. Miq, po diskutohet këto kohë lidhur me qëndrimin ndërkombëtar ndaj djegies se mandateve nga opozita, lidhur me këtë problem theksoj:

Se pari, vetkuptohet se komuniteti zyrtar ndërkombëtar nuk mbështet dhe nuk mund te mbështesë djegien e mandateve.

Se dyti, mendoj se opozita ka mirëkuptim për këto qëndrime dhe po bën gjithçka për te qartësuar shkaqet qe detyruan opozitën për vendimin e saj.

Se treti, sot opozita dhe shqiptaret ne tërësi me protestën dhe kauzen e tyre kane fituar me shpejtësi te rrufeshme pushtetin e katërt botëror. Mediat e botes kane paraqitur revolucionin e shqiptareve si ngjarje botërore, ne qindra e qindra lajme kane informuar publikun e tyre se opozita shqiptare proteston kundër lidhjeve te qeverise se Edvinit me krimin, korrupsionin e papërmbajtur dhe dhunimin e zgjedhjeve, dosjet famoze te prokurorisë, proteston kundër narkoshtetit dhe kontrollit te Shqipërisë tashme Kolumbi e Europes nga mafia.

Si përfundim, protesta historike e opozitës nëpërmjet mediave te medha po fiton mendjen dhe zemrën e komunitetit ndërkombëtar dhe ka damkosur narkoshtetin e regjimit te kakistokracise. Revolucioni i pandalshëm po ecen drejt fitores! Cunami i datës 16 mars do mahnise boten!” – shkruan Berisha në Facebook. ©LAPSI.al

12 Comments

  1. sola o i pa emer kujton ju se qenegi negjmije ku jeni lindur nuk kuterbon qelb.edhe enveri ju mbylli ne qenef se bashku me kristaq ramen e spirokoleken por ne fund shpertheu.kujtoni ju se me bijet e enverit ruqin,baba takun,xhafen,ilir beqjen edbin mutin,xhafen,fatod klosin,gjinushin etj mut stalini so te sundoni ende.rama ka vdek qysh kur u lind.

   1. ore kush ia hap deren e spitalit ketij skizofreni. o ari te kam then psikiatria nuk eshte ketu, eshte tjeter vend, je ngatarru prap. na je ber si Ver llapa qe sle njeri pa i nxjerr llapen.

 1. E paske fut thelle prasin e tritanit te lushnjes o salih,media boterore quan ato te putinit ti mor kelyshi I udb qe ke 26 qe punon per kete dyshe serbo-ruse,tani po I ben dhe sherbimet e fundit deri kur te vije ngordhja si qen,e meriton nje ngordhje te tille

 2. E prap se prap ti Sali dhe familja jote nuk e kaloni dot oqeanin… .
  Pfff, nuk ben kshu burri për nje vize amerikane, le nom Sali !

 3. Berishes, ju pushtat e soit kuqal, e sektit te qelbesirave, se jeni tufe andaj e meritoni epitetin, jo qe nuk i beni e s;keni per ti levizur nje qime floku sa do qe lehni, e doni ta kafshoni , por me shume do ia rruani ate,,,,.Persa i perket se kush eshte spiun, e bire kurvi kuqalesh ate ju e keni ne krye, e ai eshte debili, psikopati Rama, pa ia shtuar vjedhjet, mafien, kanabisin, e maskaralleqet qe nuk kane te sosur te ketij banditi. qe vjen si pjelle e ushtareve e politikes ruse, qe vjen po ashtu nga partia qe e ka patur shpirt e zot rusine, por me mashtrimin e kthimit te emerit mashtruat dyrnjane, ashtu sic po e mashtroni edhe sot. Sa here ka takuar Vucicin, ky qe po luan sot me rusine, kush tha qe Kosova te ndaje kufijt me SerbineKY( Rama) e deshira Vucicit me perkrahjen e rusise,,,e pra a e peshoni se kush eshte dobici i rusise tek ne>?Po naften kush ia dha ruseve, po europes kush i beri presion me rusine, opozita , apo ky karagjoz kryeminister qe kemi. Ta mbani se lakuriq do u nxjerre, ashtu sic ka nxjerre vehten.

 4. media boterore: Russia today dhe Kuriri serb. A more fatkeq e gjakprishur, njeher te vetme ne jeten tende thuaju shqiptareve te verteten: thuaju qe mandatet i dogjet sapo te anulluan vizen ty dhe familjes. e ndjeve friken e drejtesise o ujk plak dhe ne koordinim te plot me gjith ata qe kan interesa antishqiptare kerkon destabilitet, dhun ,gjak dhe mundesisht viktima. kush sundon me shpat ne dore, nga shpata do ti vij fundi.

 5. se keni vene re se sa i keni fituar zemren e komunitetit nderkombetar. te gjith u kan then bravo per ate qe bet. politika jote e fake news dhe e spiunave dixhital nuk pi me uj, se pjesa derrmuse e shqiptareve nuk jan me dele o Saleh. ti ke stilin serb te politikberjes, aq sa ka akoma shqiptar qe besojn se ti u solle demokracin e nuk e kuptojn qe ti u vodhe demokracin shqiptareve o komunist udbash. do dalin te gjitha, po deklasifikohen dhe dokumentet serbe dhe do te dalin te gjitha me fakte, me prova te pakontestueshme. Shum nuk do ti besojn sepse nuk mund ta pranojn qe jan genjyer per 30 vjet nga nje spiun i rendomte si puna jote, po shumica do ta kuptojn njeher e pergjithmon se kush je.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu