• |
ide | kryesore

Rama nxjerr dy zv. ministra për tritolin tek shtylla e tensionit të lartë: Ishte akt terrorist

Lajme, Të fundit

Veç reagimeve politike të Elisa Spiropalit dhe Taulant Ballës, për hedhjen në erë me tritol të shtyllës së tensionit të lartë në Fushë Krujë, ka reaguar edhe Ministria e Brendshme dhe Ministria e Infrastrukturës. Zv.ministrat e dy dikastereve kanë dalë bashkë me një deklaratë.

“Shpresojmë që kjo ngjarje të mos ketë lidhje me politikën, edhe pse, gjuha që nxit dhunën provokon pasoja të tilla”, tha zv.ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari, duke shtuar se kjo vepër penale dënohet me 15 vjet burg.


Ndërsa zv.ministri i Transportit dhe Energjitikës, Ilir Bejtja, e konsideroi këtë ngjarje si ‘akt terrorist’. Deri më tani policia nuk ka arritur t’i zbulojë autorët e ngjarjes.

©LAPSI.al

10 Comments

  1. Nuk e ka bere pd ja. Eshte pune amatoresh. Po ta shperthente Sali Lushaj and co sot do kishe Shqipërine pa drita…. pervec kesaj kur rrezonte shtylla pd ja menjehere kerciste nje protest kunder nanos qe na linte pa drita, sot sikur sdegjuam gje per proteste……. nuk eshte pune e pd

  2. Diversantet,diversantet,diversantet po minojne fitoret e -socializmit-Por partia do i ndeshkoi me te gjithe forcen e ligjit.Apika ne bythet o morrat e kuq ,Ju ini nga ata qe ju vini trtolin vete dhe ja vishni te tjereve o monstra ,ju te vrisni naten dhe te beni deshmor diten o bushtrat e qelbura te ketij vendi ,ju ini nga ata qe per te mbajtur pushtetin perdorni lloj -lloj menyrash nga ato me ekstremet per te akuzuar te tjeret o pjella me e shemtuar e ketij populli.

  3. Aleanca e se keqes po pregatit revanshin e dhunes per te instaluar diktaturen kunder shqiptareve dhe opozites. Ne kete rast duhet meret ne konsiderate ate qe ka thene Berisha para dy vjetesh: Populli duhet te marre armet. …. .Ne hâle qelbesirat tradhtare e hajdute te mutqeverise ..

  4. Nuk komentoj me ne kete portal. Jo vetem qe komentuesit nuk kane respekt per njeri tjetrin por perdoren llafe te tmerrshme. Me shume sikur urrejne njeri tjetrin sesa pd/ ps njerez ekstrem me ne krye ate arin dhe ate tjetrin. Mirupafshim.

    1. Edhe kur ka qene PD ne pushtet e njejta gje ka ndodhur hape pak e kerko ne internet sa e sa here kriminelet kane vene dinamit !!!Keshtu qe i paemer je i semure rende e urrejtja jote vjen nga : Zoti te ndihmofte !!!

  5. Aksionet guerrilase i kane me profesion keta qeveritare, apo sherbyesit zorraxhinj te tyre. Njesitet guerrilase keta i kane ngritur edhe ne demokraci, Jane te persosur ne ate qe te vrasin nate, e te qajne diten, dhe me e keqia, e bejne kopilin, e kerkojne tia lene dikujt ne dere. Ai si akt, eshte i shemtuar, kjo nuk do koment, por qe te dale nje Spirruqe, e te thote ato shprehje, pa ditur( ajo e ka te qarte se kush po vete nga grupi) akoma se kush eshte autori, e problemi n perse e ka bere aktin . Por edhe kjo, duket, bushter me urrejtjete pa kufizuar ndaj opozites, e qe ta pompoje opinionin tere ngjarien ia vesh opozites ende pa ditur se kush e ka bere, Ja pra se ceshte nje mize muti me shume ne qeveri, sa sia vlen me ta komentosh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu