• |
ide | kryesore

Si u ekzekutua Jurgen Kurti, menaxheri i VIP-ave të Tiranës

Kryesore, Lajme

Një tjetër vrasje trondit Tiranën. I riu Jurgen Kurti, një emër i njohur u ekzekutua në qendër të kryeqytetit mbrëmjen e kësaj të hëne rreth orës 22.20 në rrugën “Zef Jubani” në zonën e Tiranës së Re, pranë banesës së tij.

Lapsi.al mësoi se 26-vjeçari u qëllua me pistoletë nga një makinë tip Benz E-Class, i zi, në lëvizje. Kurti, sapo kishte dalë nga një palestër në këtë zonë dhe po kthehej në këmbë në banesë. Burime të lapsi.al thanë se ai ka marrë 3 plumba që i shkaktuan vdekjen e menjëhershme. Sipas të njëjtave burime rruga është njëkalimshe dhe nuk përjashtohet mundësia që ata t’i kenë bërë pritë. Autorët kanë përfituar nga errësira duke u larguar nga vendi i ngjarjes. Në disa pika kyçe të kryeqytetit u ngritën postblloqe të policisë në përmjekje për të ndaluar autorët.

jurgen-kurti-1

Por kush është Jurgen Kurti? 26-vjeçari është një personazh i njohur për drejtësinë shqiptare. Në vitin 2016 ai përfshi në vrasjen e babait të tij. Ishte muaji prill i atij viti kur Kurti u arrestua për vrasjen e babait të tij Artur Kurti. Por djali do të fitonte shumë shpejt lirinë pasi për krimin u shpall fajtor daja i tij. Por nuk kaluan shumë kohë, para se i riu të përfshihej në një tjetër akt kriminal.

Në prill të vitit 2017, Kurti u arrestua sërish për vrasjen e Agim Arapit pronarit të një picerie në Durrës. Ai u arrestua së bashku me vjehrrin e tij, Konstadin Ekonomi dhe vëllanë e këtij të fundit, Kujtim Ekonomi, krim i cili ndodhi për motive pronësie. Megjithatë Kurti mundi që të fitonte lirinë në të dyja rastet. Jurgen Kurti njihej edhe si menaxheri i VIP-ave, pasi ka sjellë në Shqipëri disa këngëtarë të njohur në koncerte. ©LAPSI.al

kurti 46fcea3c-56a3-4dbd-ba2e-39f23ece07b2 05af4e0a-542d-4dce-b0cd-0b4db5433316

27 Comments

 1. Gjynaf se cun i ri, zot na fal por bota esht me rrota…ka vra fukarain veshtire te falet gjaku babes kur drejtesia nuk ekziston…zoti e meshirofte

  1. Pse gjynaf? Ka vrare babian dhe ti thua gjynaf? Nuk di arsyen pse e kane vrare, nuk besoj se familjaret e babait, se jane edhe familjare te tij, por nqs ky vertete ka vrare babain, nuk ndiej keqardhje per nje kriminel te tille

 2. Nuk te vret njeri kot sot. Po vrave prit kisurin se nuk ta harron shqiptari kollaj. Por nqs ky njeri paska vrare babeb e paska pas hallall plumbin

  1. Donika Prela dhe Arta Marku e kaluan vetingun ishin te pastera akullore si dDako😂😂😂😂 thotë:

   Cfare prisni me shume ju nga nje qe ka vrare babain e tij.. ky sa me shume kohe te kalonte me shume do te fuqizohej e te tjere do merte ne qafe..dhe 99% ky e ka vrare babain e tij se kam qene vete prezent ne vend njarje se ne banese vetem nena dhe motra e tij ishin sepse babai i tij ishte shume trup madh dhe i fuqishem as daja i tij nuk mund ta vriste me thike ate..Por njrezit duhet te nxene mend nga veprimet e te tjereve jo kur ta pesoj ne kurrizin e tyre..
   Sa per drejtesine !
   Kush mendon se ne kete vend ka drejtesi!!!? Un mendoj se eshte i lajthitur..
   Per aq koh sa nuk ka te pakten 60-70% derjtesi vetem hakmarrje do te kete.

 3. Ja dhe nje bastard tjeter zhduket pa gjurme,thone njeriu I VIP,ky pusht financues I luluse kur ky ishte kryetar bashkie,kane filluar te zhduken personazhet qe financonin pd ne gjithe keto vite,kur te shtryllin si limon vjen dita qe duhet te te hedhin ne kosh,ka kohe qe ka filluar kjo loje e zhdukjes se personazheve te krimit qe financonin pd e agjentit te udb salih ram berisha

  1. ja dhe nje bastard tjeter komunist qe mendon se vetem cunat e PD-se qenkan zhytur ne krim!
   Ik futi nje xhiro nga Vlora qe te kthjellohesh!(kuptohet, mos e ngul cadren ne plazh, se mund te gjesh ndonje te groposur)

 4. Ku duhet ti kete qi ne bythe vipat se nuk shpjegohet ndryshe cfar mut menaxheri ishte ky 25 vjec e qe vret babain e vet..vetem ne Albanistan ndodhin te tilla gjera 😂😂😂..shume turp😢

 5. Zana e stalinit rritu dhe pak dhe do kuptosh per cfare thashe me larte ne lidhje me kete bastard,ti qe tahipin cunat e pd sa mire e di qe gjenden nen rere bastardet,kur te qelloje denoncoje te agjenti salih,rrKari

 6. Ne te sateme vajtsh e mo u kthefsh as nami e as nishani mos tu kujtofte ferrin e ke pak qelbesire e ndyre pordhac farhumbur
  Hajd rri aty 2 metra posht se aty e kerkove vet ta befsha mutin aty ku je

 7. Pepepe ca surrat qeni
  E kopil muti qe do ndysh dheun aty ku je futur
  Protestoj ti sduhesh varrosur fare ne planetin toke duhet te te ishin zhdukur edhe elektronet mor QEN BIR QENI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu