• |
ide | kryesore

Miley dhe Jay Z bëhen bashkë për festivalin muzikor

Paparazzi, Slider

Festivali ‘Woodstock’ po rikthehet për 50-vjetorin e tij.


Në këtë festival këngëtarët të cilët do të marrin pjesë janë emrat më të suksesshëm të muzikës ndërkombëtare të tillë si; Miley Cyrus, Halsey dhe Jayz Z. Këto janë disa nga emrat që do të marrin pjesë në këtë festival 3 ditor që do të zhvillohet në Watkins Glen, New York, në muajin gusht. Gjithashtu është bërë e ditur se shumë organizata do të bashkëpunojnë me realizuesit e këtij festivali. Kjo do të bëhet për të sjellë vëmendjen e publikut një kauzë të rëndësishme, barazinë gjinore. Ky festival do të ketë edhe një zonë ku prindërit mund të sjellin fëmijët e tyre, e cila do të quhet ‘Kidstock’. Së fundmi, Jay Z dhe Miley Cyrus janë shprehur se janë të entuziazmuar dhe po e presin me padurim këtë event të veçantë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu