• |
ide | kryesore

The Times: ISIS po projekton sulme të reja në Europë

Lajme, Planet

Pas rënies së Kalifatit në Irak dhe Siri, ISIS po projekton sulme të reja në Europë, shkruan The Times.

The Times pretendon që ka disa dokumente, të gjetura në një zonë të çliruar në veri të Sirisë.

Sulmet, shkruan Times, kanë mbështetjen e celulave të krijuara në Europë, ndërsa në Siri janë krijuar ‘skuadra vrasëse’ për të goditur objektivët.

Dokumentet janë në një hard disk të braktisur gjatë një shkëmbimi zjarri mes elementëve të ISIS dhe forcave lokale.

1 Comment

 1. Nnnqalla,a,amammamamammnanannanaa
  Aallaakalakalakakkwkwkwkwkwkka
  Wkkwkwkwkkwkkkkkkkkkkkkk
  😲😮😮😮😧😧😦😦😦
  Hbbbbnjnnnnnjjjjnnnnjjjjjj
  Mnnbbbnbbbbbbbbbbbbbbbnnjj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu