• |
ide | kryesore

Video/ Donnarumma kthehet gafaxhiu i pabesueshëm: “Më vjen shumë keq”

Sport, Video

Në fillim goli i Vecino pas vetëm tre minutash në derbi. Pastaj, edhe më i shpejtë, kundër Sampdoria. As një minutë lojë dhe portieri i Milan Gianluiggi Donnarumma bën një gafë të tillë, që është vështirë ta tregosh. Në pasimin e Romagnoli, në qarkullimin e topit, portieri gabon pasimin dhe shërben për Defrel që, nga fare pranë, shënoi golin vendimtar. E kështu,brenda një sezoni të luajtur në nivele të larta, Donnarumma u kthye të jetë gafaxhiu, i pabesueshëm në kuadratin e portës.

“Më vjen shumë keq, jam i hidhëruar – pranon portieri -. Skuadra më qendroi pranë në dhomat e zhveshjes, por më vjen keq që kondicionova ndeshjen. Nuk do të jetë ky gabim që do të më mposhtë. Duhet të jemi të qetë, jemi pranë, dhe duam të kthehemi në Champions”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.