• |
ide | kryesore

Shqiptari rrahu grekun deri në vdekje në burgun e Koridhalos (Kujdes! Pamje të rënda!)

Lajme, Të fundit

Një i burgosur shqiptar ka rrahur për vdekje një grek që më pas ndërroi jetë në spital. Ngjarja e rëndë ndodhi në njërën prej qelive të burgut të Karidhalos. Sipas portalit “Zougla.gr” i burgosuri grek M.M. po flinte. Ai ishte dënuar për çështje droge dhe për pak kohë do lirohej. Ndërsa shqiptari ishte në burg për kalim të paligjshëm të kufirit, por edhe ky do dilte për pak kohë.

Ngjarja ndodhi në 27 shkurt 2019 dhe M.M. u dhunua barbarisht nga shqiptari, duke e goditur thuajse në gjitha pjesët e trupit, në kokë, në fytyrë, në duart, gjoks dhe këmbë. Mjekët thanë se dhuna kishte qenë barbare dhe greku kishte marrë lëndime të tmerrshme që i shkaktuan humbjen e jetës. ©LAPSI.al

3 Comments

  1. Ketu jeni duke folur per shqipetare e per greke…Perkatesia e pasaportes nuk do me thene asgje..Ata jane te gjitha kriminele!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu