• |
ide | kryesore

Basha: Pse nuk dëgjova këshillën e miqve për të hyrë në zgjedhje

Lajme, Të fundit

Në konferencën për gazetarët pasditen e së dielës kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zbluar një detaj nga takimet e ditëve të fundit përpara se të merrte vendimin për të mos u rregjistruar në zgjedhjet e 30 qershorit. Basha tha se kishte pasur miq që e kishin këshilluar që të hynte në zgjedhje pasi sondazhet e nxirrnin mjaft mirë, por ai nuk pranoi për disa arsye.

“Kjo nuk është luftë për pushtet dhe për karrige. Është luftë për transformim që të ndryshojmë këtë sistem të qelbur. Nëse do të ishte luftë për pushtet e karrige, do të kalonim nga një krizë tek tjetra.

Prandaj nuk kam dëgjuar këshillat e disa miqve që të hyjmë në zgjedhje, megjithëse sondazhet na favorizojnë. E vetmja rrugë për ta ndaluar këtë për çdo Ymër Lalë t’i shtrijmë dorën një Ymer Lale, për çdo Shullaz, nja anti-Shullaz, për cdo Avdylaj një anti-Avdylaj, por këto nuk do të ishin zgjedhje, do të ishin luftë mes bandave” – tha Basha. ©LAPSI.al

10 Comments

    1. nik e tt ju ende jeni duke henger bar enveri te thar siq rama ende han mut stalini te thar.kujton ti lop evropjanet.ka 6 vite o mutes qe ne vend te afrohet me evropen edvini esht ber bisht vuqiqi e putini.e pat se qfare deklaroi makron tha nuk i jap liri levizje kosoves se do te me vijn ne franc ter kosova siq po i perzen rama e thaqi ter shqiptaret.merkel i dha rames mut hitleri sepse a nuk ju dha rama vitin e kaluar mut DONALD LUJE a nuk e festuat ti,rama,i pa emer se morre negociatat ne vitin 2018.ik tash pi shurr milladini,frroku,roshi e doshi se rritesh.

  1. Hahahaha ky ka qyfyre. Jo se nuk deshe ti degjoje ata pak miq qe mund te ken ngel, po nuk te la Sala ti degjosh. Perfundimisht je nje telekomand ne duart e largqoftit.

  2. Lul kllufi do me na mush mendjen qe eshte ne gjendje me marr vendime. Nqs sala vdes, Lulin nuk rri 24ore ne ate karige. Pse kujtoni ju qe e mba pashaporten hollandeze?
    Luli erdhi ne parti si shoku argites, dhe u bo minister direkt. U bo numri dy i partise dhe pastaj “fitoi zgjedhjet” dhe u be numri nje. Kedo qe kishte si kundershtar potencial ne parti e largoi dhe solli palaco qe ti kete nen vete.

    Do me ndryshu sistemin Luli qe eshte me keq se lecka cimentes. Ik mer klluf ne hollande se i more ne qafe shqupistat. Ske per te fitu ndonjihere zgjedhje ti mer klluf jo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu