• |
ide | kryesore

Italia kërkon ekstradimin, i arrestuari gjatë operacionit “Vol-vo 4” apelon vendimin

Lajme

Apelon kundër ekstradimit në Itali një prej të arrestuarve të operacionit “Vol-vo 4”. Bëhet fjalë për Hajri Seferin, një prej personave të akuzuar dhe pjesë e dosjes 339, për të cilin drejtësia italiane ka kërkuar ekstradimin.


Më 17 prill, Gjykata e Shkallës së Parë Durrës pranoi kërkesën për ekstradim të tij, por Seferi e ka apeluar vendimin e Gjykatës së Durrësit. Avokati i tij u shpreh: “kemi refuzuar ekstradimin”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu