• |
ide | kryesore

Këto janë top 10 filmat më të mirë të dekadës së fundit

Paparazzi, Slider

250 kritikë dhe regjisorë votuan në sondazhin e publikuar nga faqja ‘World of Reel’, për dhjetë filmat më të mirë në dekadën e fundit. Fitues u shpall “Mad Max: Fury Road”. Më poshtë keni mundësi që të shikoni listën e plotë.

01) Mad Max: Fury Road

02) The Tree of Life

03) Moonlight

04) Boyhood

05) The Social Network

06) The Master

07) Roma

08) Phantom Thread

09) A Separation

10) Inside Llewyn Davis

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu