• |
ide | kryesore

Video/ Shikoni paradën e Liverpool: mijëra tifozë për të pritur kampionët

Sport, Video

Heronjtë e Wanda Metropolitano janë kthyer në Angli me trofeun e gjashtë të Champions League në historinë e Liverpool e në qytet ka shpërthyer festa madhështore. Në orën 17 autobusi i hapur me skuadrën e Jurgen Klopp ka nisur paradën nëpër rrugët e qytetit, mes këngëve, koreve dhe një lumi birre. Rrugët janë pushtuar nga miëjra tifozë të Reds, që e ngjyrosën këtë herë Liverpool krejtësisht të kuq.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *