• |
ide | kryesore

Reagon Basha: Ju them kush e diktoi anulimin e zgjedhjeve

Lajme, Të fundit

“Shqiptarët dhe mbarë Europa është tronditur nga përgjimet e publikuara nga BILD, që faktuan se Rama është një kryeministër ilegjitim, se pushtetin nuk e mori me vota, por e mori me krimin dhe me bandat. Sot çdokush e di se në Shqipëri sundon një qeveri e zgjedhur nga mafia dhe jo nga populli” – nis një reagim i kryetarit të PD-së Lulzim Basha.

Sipas tij, “vendimi për anulimin e 30 qershorit u diktua nga bashkimi më i madh shqiptarëve për të mos pranuar kurrë më një proces monist dhe kriminal të bandës që sot ka vjedhur pushtetin dhe për të mbrojtur standardet dhe vlerat europiane.


Askush nuk duhet të ketë asnjë iluzion. Rama ka kapur çdo pushtet, ka vjedhur çdo qindarkë, ka përdorur çdo mjet për të manipuluar zgjedhjet në bashkëpunim me krimin. Ai është i zhytur në krim dhe i kapur nga krimi!

Më kot po bën gjithçka për t’i shpëtuar gjykimit. Gjykimi i Europës po vjen, gjykimi i popullit është i pashmangshëm! Kryeministri i Avdylajve do largohet! Boll më me Shqipërinë që duan ata, tani është koha e Shqipërisë për të gjithë shqiptarët! #ShqipëriaSiEuropa” – shkruan Basha në Facebook. ©LAPSI.al

13 Comments

 1. Bla bla bla bla

  Zgjedhje te lira dhe te ndershme.
  Qeveria e krimit
  Qeveri ilegjitime,
  Gazita Bild.
  Europa me ne fund na degjoi.
  Qeveria narktotrafikut.
  Ta mposhtim erresiren dhe te shporrim tiranine .
  Te clirojme Shqiperine nga zgjedha.
  Lira po vjen.
  Rama ka rene.
  Heren tjeter do ta rrezojme.

  E plot budallalliqe te tilla qe te bejne per t vjelle. Shprehje shabllon qe me shume i bezdisin veshet e njerzve se sa motivojne elektoratin.

  1. Ky Luli ka rrjedh komplet mo villa,si ka mundesi qe nuk te ngjall shprese.Na ka care trapin ka 4 muaj dhe akoma ska now program,apo ky programi do behet I ditur me qeverine tranzitore.Ik me mire ti,ose ndrysho kurs, se pa amerikonin e pa BE dhe pa zgjedhje nuk vjen ne pushtet.Mos n.a. mashtro me perralla ,akoma I quani dele njerezit. Sa kur te vijne dy hajdute ne pushtet ,me mire le te rri ky qe eshte se njesoj jeni.Nuk e duroj dot Lsi-ne edhe njehere ne qeverisje.kjo force politike eshte kanceri I shqiperise

 2. Shume OK . Tani kush me garanton mua qe ti nuk do behesh si ai palloshi ??????
  Ndryshimet zgjedhore dhe kushtetues .

 3. O LULUSH O KARUSH!! La qe ne 90 qe Shqiperia ka ik rrumpall. Erdhe ti me e bo ket vend!? Qe te gjithe jeni DIARRE!!!!

 4. Vodhe si derr rrugen e kombit.
  Vrave si derra shqiptare ne mes te bulevardit.
  Vodhe si derr zgjedhjet ne PD.
  U bashkove me derrat e LSI.
  Dhe vjen na tregon perralla me mbret, qe do luftosh derrat hajdute. Ik mor na u hiqni sysh. Zhdukuni nga skena politike. Po te jete per ty dhe Monen, le te rrije ai qe eshte ne karrige.

 5. Ky skenar me marr pushtetin me protesta , piu uje vetem nje here ne 91. Te shohesh anullimin e zgjedhjeve , si fitore eshte qesharake. Duke u krijuar nje stres kaq artificial, vetem dem i behet vendit.

 6. O bash ik se na hape barkun. As tipi i sales karizmatik, as tipi i edit snob,as politikan nuk je as profesionist, as europian, as shqiptar me taban. E keqja me e madhe po more ti pushtetin eshte se sdo mbesi faqepetull pa pretenduar te na behet kryeminister….
  Pret zgjidhje nga ilir meta te marrt muti jo…… dhe e di shume mire cfare mendimi ka likja per ty dhe sa te rende e ka gjoben po te nxorri matan lumit….. im se e shkatrrove pd. Lerja dikujt tjetri…. lerja patozit 100 here me mire,
  Spo them majlinda bregu se nuk e meritoni, jeni nivel leshi……

 7. Zana e satalinit do na thuash ndonje fjale per hetimin qe FBI po ben per bashen ne shbaper lobimin rus,se basha vete nuk ka byth,ti zana di me shume se basha ke 46 vjet qe je e virgjer me kar ne goje.

 8. E diktoi fakti qe rama eshte bere si qingj dhe kerkon marreveshje, me shpresen se nuk do te publikohen pergjime te tjera, tashme me te si protagonist. Kot e ka!

 9. O legenat e kuq he mos u merzisni se jeni msu juve ti dergoni grat e motrat e juaja ne zyrat mavi por mos e merrni me turr se edhe koha e Spiro semaforit mori fund o Ruso serbet, perke ju ngel hatri ju se ju permendim Serbin juve me galloshen e keni pas 60 vjet Rusin ne ball qa kerkoni tani. Amerika esht kundra jush prandaj rrini aty hani mut o plera.

  1. Spiro Palla besoj i drejtohesh perkrahesve te Berishes dhe Bashes,pasi komenti yt eshte fiks per ata sepse te gjithe e dime qe Berisha ose penicilina siç njifet nga UDB-ja ika sherbyer me zell edhe diktatures komuniste edhe Serbeve duke i furnizu me nafte dhe arme kunder vellezerve tane kosovar dhe vazhdon tu sherbeje edhe tani duke u perpjekur te destabilizoje vendin ne interes te armiqve tane shekullor,sa per dijeni greket kane kaluar ne ekstaze nga gezimi qe ne Shqiperi ka rremuja,te gjitha kanalet trumbetojne protesten e opozites dhe renien e Rames dhe kane te drejte,presin te rikthehet Basha dhe te marrin detin qe ua dha kur ishte minister i jashtem…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu