• |
ide | kryesore

Blerja e votave, ‘Bild’ nxjerr përgjimin e parë për Edi Ramën (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Në përgjimet e dosjes 339 është edhe kryeministri Edi Rama. Gazeta gjermane “Bild”, ka publikuar sot një audio-përgjim të ri, ku dëgjohet kreu i qeverisë, Edi Rama, duke komunikuar me një person të quajtur Arben Keshi, drejtor në Ministrinë e Brendshme në 2017.

“ BILD tani publikon regjistrime të gjera telefonike – të bëra nga hetuesit shqiptarë – për të treguar për herë të parë se ka pasur një plan sistematik të partisë socialiste në pushtet të kryeministrit Edi Rama për të manipuluar zgjedhjet në vitin 2017! Objektivi: mashtrimi elektoral, blerja e votave, shantazhi i votuesve të opozitës.”, shkruan gazeta gjermane. Rama e pyet zyrtarin e Ministrisë së Brendshme nëse ishte realizuar objektivi apo jo. Dëgjoni në videon më poshtë bisedën mes Ramës dhe Arben Keshit.


Pergjimi nr.1

Arben Keshi: Po shefi.

Edi Rama: Hë mo si duket.

Arben Keshi: Mirë te pritshmërie jemi.

Edi Rama: E ke realizuar objektivin thua?

Arben Keshi: Them që po. Tani me pjesën e atyre komisionerëve, e kemi realizuar.

Edi Rama: Ashtu ëëë?

Arben Keshi: Po them që po.

Edi Rama: Po ata maskarenjt kishin bëërë presione me thanë?

Arben Keshi: Po deshën të me kapnian mua, por ajo ndodhi pas dy minutash që unë u futa te stafi, se po me pritshin te hoteli ku fleja.

Edi Rama: Çfarëe do të bëshin ty ata?

Arben Keshi: Ishin ja 50 veta. Ishte kjo pjesa e presionit, me goditje me kështu. Ai është legen, ai Flamur Noka është…

Edi Rama: Po ku ta del dot ty Flamur Noka more.

Arben Keshi: Dhe ky djali sa doli, sa më la mua, dhe ata kujtuan se jam dhe unë në makinë. Ishin 50 veta, jo se bënë ndonjë gjë, e goditën, por problemi është se ikën dhe si kapën dot.

Edi Rama: Më mirë, mo u hap, çi do sherret. Nigjo, ti mendon që e kemi realizuar objektivin.

 

19 Comments

 1. ku eshte blerja e votave ketu te lutem. per me teper ska pasur denoncim ndaj njerezve te PD dhe Nokes per kercenim te shefit elektoral te PS

   1. ore kar , se e paske emrin dhe Berat pale.. Degjove gje ti ‘blereje votash’…
    Ketu flitet per objektiva .
    Fakti qe flitet me shefin e policise per ‘OBJEKTIVA’.. mund te quhet ‘perdorimi i administrates ne zgjedhje”’ por jo blerje votash.

    Debil

  1. Degjo pergjimin nr. 4 se aty del ky robi duke u akorduar per leket dhe votat. Kshuqe po ke cik llogjike, indirekt kur pyet i gjati se u realizua objektivi do te thote qe u blene apo jo aq sa kishim ne plan. I duruari i fituari ka thene populli, po ku merrni vesh ju !!!

   1. shko mer loqe, se ska nevoj per pergjim. mu personalisht me kan ardhur nga te treja partit oferta. degjo pergjimin nr. 4 thot ky. pergjim ishte ai i like floririt dhe gjykata nuk e mori parasysh. krijoi precedent ai, ne baz te atij precedenti te gjitha pergjimet qe nga ajo dit nuk merren parasysh nqs nuk behen nga organet ligjzbatuese, polici, prokurori. duhen prova mbeshtetese, fale like floririt ky muhabet.

 2. Pergjimet jane te neveriteshme, e ka thene mire Taulanti, por shume diskredituese ama dhe per me teper jane prova se jane bere me vendim gjykate…

 3. Shikoni si ka nxjerre Rama lakejt e tij, Rudi Denis Nardi, nga nje ane me vjen keq per ju se ai iu qin nenen dhe baben po s komentuat nga ana tjeter mire t’jua beje dhe ju perdhunofte perjetesisht o njerez pa integritet

 4. E para ketu skishte asgje per Blerje votash, por nje gje me bene pershtypje, kush eshte ai te pergjoje KM e vendit? e kuptoni qe kjo eshte e papranushme, edhe e denushme, ore e kuptoni apo jo qe keto rezikojne edhe vendin se dalin jo vetem keto budalleqet e votave, qe mendoni, por edhe se cfare duhet te behet per presionet ndaj serbise, grekut e ku edi une, edhe me e keqia mire qe kane bere por i kane shitur tek dikush vetem me preteksin qe ti ke blere voto, sado skishte ndonje lajm te tille, Por mendoj se ne vend tjeter ishte denuar aq keqe sa njeri se imagjinon,
  Ne jemi vertet Popull Shkerdhat qe shesim cdogje, emrin , identitetin, fene, vetem qe te na realizohet ajo qe duam , dikur thoshnin se autobuzi ne laberi ecen brinjas se duan te gjithe ne vend te pare, edhe keta te opozites duan te gjithe ne vend te pare ska rendesi se cfare i behet Shqiperise , e shesin si te duan , si ajo kontrata me Grekun qe beri Bashe me Salen,
  Ptu Race e Nddyre

 5. te dashur llapaqenet e ketij mender portali botojeni dhe komentin se vetem te verteten them,por meqe nuk e botuat sme plas kokrra e karit

 6. Te hetohet kush ka pergjuar kryeministrin,salihu dhe strukturat paralele te tij duhet te hetohen me shpejtesi,bildi e mori dhe kestin e dyte 5 milion euro ju hani Mut te gjithe tani

 7. Keto paskan qen pergjimet bomb? vari karin. me keto pergjime edhe gjykatat amerikane skan ca bejn. bomba e bild si pordh pa zhurm. pergjim ishte ai i like floririt me ze e me figur, keto jan karlliqe. keto jan me posht nivelit se ato te babales. un nuk kam dyshim qe jan bler vota, po keto nuk jan prova kundra rames, max ka ndonje prov ndaj bashkepuntoreve te tij. vari karin. nxirrni ndonje gje me te hajrit se me keto thjesht po i jepni pik me shum rames, po i jepni material te tall karin akoma me keq.

 8. Nje gje pozitive doli mga pergjimet, fakti qe km nuk i ka qef sherret 😀.
  Une nuk e kuptoj, cfar prisni ju o njerez, qe te dali rama personalisht tu shpernda lek…
  Ne nje vend normal besoj se kaq do te mjaftonte per ti thene burgut hapu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu