• |
ide | kryesore

Tension në Shkodër, reagon Jozefina Topalli: Një demokrat nuk djeg as mandate, as shkolla

Lajme, Të fundit

Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ka reaguar pas ngjarjeve në KZAZ-në e Shkodrës ku zyrtarë të bashkisë dhe mbështetës të PD-së dogjën disa materiale zgjedhore ndërsa iu flaka një shkolle të këtij qyteti. Në një reagim në Facebook, Topalli thotë se ku nuk është një reagim i duhur.

“Djegia e shkollës nuk është historia e Shkodrës. E kundërta eshte historia e këtij qyteti. Kjo nuk ka ndodhur kurrë në 3 dekada. Një demokrat nuk djeg as mandate as shkolla. Një democrat i vertete nuk hedh as molotov as ka frike nga zgjedhjet.


Demokratet nuk kane patur frike ne ‘97 kur gjysma e territorit kontrollohej nga bandat. Nuk largohet Rama duke refuzuar parimet e vlerat e democracise. Partia demokratike lindi si enderr e lirise dhe e te drejtes me votu. 

Ai qe mendon se do pengoje te drejten e votes nuk eshte demokrat. Shqiptaret duan paqe. 3 milion shqiptare nuk mund te mbeten gjate peng te 4-5 vetëve” – shkruan Topalli. ©LAPSI.al

55 Comments

 1. Po ne 2 Prill 1991 nuk u dogjen dokumentet ne KP Shkoder?! Dmth 28 vjet me pare. Ku pa katur demokrate bw 1989?! Nuk i paska marre ilacet me duket apo kujton kohen ne Inst.Misrit dhe Orizit kur e mori ne pune drejtori nw kembim te sherbimeve te tjera personale?

 2. Ehaaa po nuk ndryshojne ndonjehere katnarët er taj. Ore kjo ndejti gjithe kohes me duar ne xhep pa e vrar menduen fare dhe tajo na del duke bere gjoja si moraliste. Sipas llogjikes se kesaj burrneshisteje i bie qe komunizmi te kete fituar thelle me ane te rames. Vallaj per kete e shaj salen per asgje tjeter. Futi morracak dhe ropqire si puna kesaj ne politik

 3. Bravo zonja Topalli,duket demokratja e vertete e jo si keta bythepambuket qe nuk kane asnje lidhje me PDne dhe shume mire e ke thene, nuk jane Shkodrane keta qe djegin shkolla,perkundrazi keta i ofendojne Shkodranet e vertete qe jane djepi i kultures,keta jane kamikazet e Bashes qe perdorin metodat komuniste qe pse nuk dua te votoj une sdo votosh as ti!!!kjo quhet demokraci,kjo eshte PDja e dhjetorit 90-es!!!???

  1. Ej, kur komentojne dhe te ps-se per Jozefinen! E kane shefin pa qejf! Ky I paemri tani, ka marr sherbimin tani!!! Do jet i lalit!

  2. tash po e kuptoi pse at xherxh fisha ka then se nuk esht shqiptar.kur e shef te pa emer,frrok,ndok,dosh,rosh,artur bush,jozefinen,arta markun,prengen,pjerrin ndreun,paulin sterk mutin,lesh LLESHIN,edin katolik e edvinin ortodoks,preq zogaj etj edhe gomar esht shum ti quan e lere njerz e shqipetar.keta i vrau enveri i dhjeu ramizi,spiro koleka e kristaq rama,i internuan,burgosen,vran dhe prap ne murt edvini perfunduan.sa turp o krymba muti te at xherxh fishtes madheshtorit te kombit,rrenjes se kombit e mutet e tij e turperojn dhe mutin vet.

  3. i pa emer me mut ne tru dhe zhele stallini e mut lenini ne goj,shurr milladini,pordh enveri,fend ramizi,jarg baba taku,ruqi e gjinushi,morra spiro koleke,pleshta kristaq rame,skrraja mao lu ce duni,lesh negjmije ishte pikerisht berisha qe ju beri njerz nga kafsh e bacil njiqelizor qe ishit.ju beri me rrug,drita,shkolla (se stalla derrash kishit,bashk me derra mesonit mutin e enverit )liri levizje,nato e dinjitet.tash dhjerja e stalinit qelbesira edvin po ju ben prap krymba qenefi.njeqelizor pa tru por vetem thithor pallash avdyli,frroku,roshi,ndoke e doshi si edvini.78 vite krymb qenefi vetem rama ,i pa emer e balla durojn,tash edh avdylajt,vuqiq,e nikoliq mb ta shurrojn.

  4. Fakti që këtë deklaratë skandaloze të Jozefinës po e përshëndesin enveristët, është një tregues se ajo haptazi ka kaluar në anën e tyre, njëlloj si Patozi.
   Kam pasur iluzionin se Topalli është një e djathtë radikale për faktin se vjen nga një familje e persekutuar, por të përkrahësh publikisht votimet si në kohën e Enverit, vetëm me ish partinë e punës, kjo të bën te besosh ato që janë thënë se ajo ka qenë e rekrutuar nga sigurimi..
   Duhet pranuar fakti , se diktatura kriminale enveriste me armën e saj Sigurimin, përpiqej me këmbëngulje që të rekrutonte spiunë , pikërisht nga rradhët e të persekutuarve dhe ka pasur shumë raste që me metoda të ndryshme, ku me dhunë barbare e ku duke shfrytëzuar ndonjë dobësi morale, ja ka arritur qëllimit.
   Paturpësisht, ajo na shitet si demokrate duke injoruar ato që publikoi gazeta gjermane Bild.
   Si mund ti thuash shqiptarëve që të shkojnë në votime duke dëgjuar se çfarë maskaraëllëqesh ka bërë qeveria Rama me votat ?
   Vetëm injorantët enveristë e njerëzit e botës së krimit i bëjnë këto thirrje.
   Asnjë fjalë në deklaratën e saj për psikopatin Rama që është strumbullari i gjithë së keqes.
   Edhe Jozefina si Edveri kujton se po të largohesh nga funksionet e larta shtetërore ,pra të bësh veprimin demokratik të dorheqjes pasi të kanë dalë në shesh horllëqet, Shqipërinë e paska marë lumi.
   Paskej bërë shumë mirë Basha që ty e Patozin moj Jozefinë, ju largoi nga PD.
   Partia demokratike lindi si një forcë opozitare kundër PPSH, pikërisht që të mernin fund votimet e imponuara me dhunë.
   Nëse ju pranoni që shqiptarët të dalin në votime e jo në zgjedhje alternativash, nuk ju pengon askush që të dilni hapur publikisht e të deklaroheni hapur në mbështetje të bandave kriminale të drogës që rezulton e faktuar se sollën në pushtet socialistët.
   Gënjeni kur thoni se shkodranët demokratë që në shumicë absolute gjithmonë e kanë kundërshtuar komunizmin, e janë shembulli i kulturës demokratike shqiptare, paskan “djegur shkollat”.
   E para e punës, dyshoj se flakën në ate klasë të një shkolle , e kanë hedhur sigurimsa të infiltruar, por edhe nëse është e vërtetë që këtë ta ketë bërë ndonjë shkodran që urren komunizmin e mafien e drogës, përse mashtron duke thënë se është djegur shkolla.
   Jo moj shoqe, nuk është djegur shkolla po është tentuar të digjen materialet e një votimi antikushtetues të imponuar me dhunë nga qeveria e narkotrafikut.
   Derisa ka një dekret presidencial që i ka anulluar zgjedhjet, e ky dekret ka dalë në faqen zyrtare, ata që nuk i binden këtij dekreti , janë të njejtit që janë zbuluar me fakte se votat i kanë marë me dhunën e bandave e me paratë e pista të drogës.
   Janë me qindra mijë shqiptarë edhe socialistë që kanë mbi katër muaj që po dalin e protestojnë kundër kësaj qeverie që e quan veten socialiste, e në fakt është qeveria e ndotur këmbë e kokë me krimet e bandave e oligarkëve.
   Mos kujto se nga mërria personale që ke për Bashën, mund tju dalësh kundër atyre qindra mijë shqiptarëve të revoltuar.
   Si “demokrate”, dil po ta mbajti, para atyre qindra mijrave protestuesve e lexoja ate deklaratë burracake, e të shohësh se si do të reagojnë.
   Po dublon Spiropalin.
   Turp për ty Jozefinë !

 4. Mosmirenjohese !Iu ktheve rolit te bashkpunetorit ?!?!?Turpi te mbulofte ty e drogaxhien injorante rudina hajdsrin !!!!Ti dili perkrah edvin rames,me rudina hajkarin,majlinda kurven dhe astrit hunderrin !!!!

 5. Jozefine ske asoak te drejte per te komentue se ti ishe ajo qe organizove bojkotin kunder PD mos u ben si Rudina jo e babase po e mamit. hesht se oer karike je tuj be keto marezira

 6. Po moj xhozi Delikatja tani qe e rope PD duke marre cfare te mundje nuk te duhen me demokratet,sipas teje demokrat quhet ai qe merr cfare i jep karrikja si puna jote dhe me pas behet pale me pushtetin .A je e kenaqur nga hoteli ne Razem oj xhozi,Tu mbush mendja se je bo e zgjuar por kur ke ngren nje lug corbe qe e re tani e ha tasin me gjith luge .mosmirnjohese ,demokrate e mire ishe ti kur thoje kapeni meten prej zheles apo e ke harru.lume si si qe je q…i heret.

 7. Oj kurv pazari , shqiprine e kane marre peng horrat , kjo merret me pallavra. Po rrace muti paski qene tan ju shkerdhatat qe drejtut shqiprin 2005-2013. Te gjithe kurva e pushta Patozi, Bregu, Bode etj pa fund. Pse moj shurre harrove qe e punsove dashnorin e goces ne ambasade me paris se e kishe kurven e vogel me studime atje. Djale me mend Lius Ejlli, e shkepi sa mundi dhe kur si ngrihej mo e la . Me pak fjale rrace kurvash.

 8. Kujt ja thua shpellareve qe salihu I zbriti ne shkoder per te pushtuar kulturen artin sportin faunen qytetarine shkodrane traditen shkodrane,ate qe salihu me ndihmen e srbeve nuk e beri ne 91 kerkon ta beje ne 2019,por e ka te kote keta shpellare te udhehequr nga pinjolli I sigurimit Ali spahija kerkon te beje ate qe I ati nuk e beri dot

  1. tash po e kuptoi pse at xherxh fisha ka then se nuk esht shqiptar.kur e shef te pa emer,frrok,ndok,dosh,rosh,artur bush,jozefinen,arta markun,prengen,pjerrin ndreun,paulin sterk mutin,lesh LLESHIN,edin katolik e edvinin ortodoks,preq zogaj etj edhe gomar esht shum ti quan e lere njerz e shqipetar.keta i vrau enveri i dhjeu ramizi,spiro koleka e kristaq rama,i internuan,burgosen,vran dhe prap ne murt edvini perfunduan.sa turp o krymba muti te at xherxh fishtes madheshtorit te kombit,rrenjes se kombit e mutet e tij e turperojn dhe mutin vet.

 9. Pra sipas Jozit, nuk ka asgje per tu alarmuar dhe per te bere status ne Facebook kur degjon mesuesit qe shesin-blejne vota, por kur mbrohet demokracia ne cdo forme, qenka problem. Te ashtuft Tom Doshi pra

 10. Oj zonje, a e degjove dje si perdhunoheshin mesuesit dhe drejtoret e shkollave?
  Beteja sot eshte edhe per ato femije. Mos mbesni gjithe jeten idiote dhe primitive.
  Ne perendim sot jane 13-vjecar si greta thunberg, qe dominojne axhenden ambjentaliste. Edhe kjo e jona eshte beteje per jeten dhe te ardhmen. Per fat te keq ata jane te detyruar te derdhin gjak simbolikisht ne shenje proteste, ndersa ne te ndezim zjarre. Nuk ka zgjidhje tjeter. Pas dekretit te mosrespektuar presidentit, vetem dhuna mbetet. Na falni qe ju prishem qetesine zonje, por nuk ka zgjidhje tjeter.

 11. Po mire moj Xhozi , zotrote e quajte vagabond rrugac Ilir Meten ,kur t’u hodh Ty , mbi tavoline,ne Parlamutin shqiptar!?
  Ishe grua e gezuar e hareshme atehere sepse kishe poste te larta ne PD!?
  Sapo postet iken, u bere kunder atyre qe te kane vleresu e respektu vazhdimisht,PD e shkodranet!?Po nejse, ishte zgjedhja yte!
  A je e sigurte se zgjedhjet bahen te drejta e demokratike,pa u ndiku nga krimi??
  A vazhdon me e besu hipokritin Rama!!??
  Mendon se nuk do te futen parat e droges edhe nje here per blerjen e votave!?
  A mos po sheh andrra me su hapur!!??
  Ke hek dore nga politika me deshiren tande,te pakten mos ne ofendo ma’!!!
  Shkodranet e dijne vete se ca duhet me ba’!!!
  Te lutem rri e qete,nuk ka nevoje per mendimet tuaja!!??

 12. Zonja Topalli, naj koment per Durrsin e Gjushit e Dibren e Damjanit e Pjerinit a keni ??? Simas Jush, PD e Basha i ka humbur zgjedhjet?? Komenti juaj per kto raste do kishte shum intetes. Ne qofte se asaj Shkodre qe une njoh e qe e kam jetu per disa vite, nje qeveri i imponon forcen, nuk jan 3-4 vet. Ta shohim me date 30. Ai kryeministri qe per momenti nuk ka marre asnji garanci nga asnji shtet qe mund ti jape azil, pervec noshta, Korea e veriut, se as Maduro nuk mundet me i ba derman se asht ne hall per vete, eshte i gatshem ta coje popullin ne gjakderdhje, vetem qe ai ti shpetoje hekurave…

 13. Jozefina ka ardhur ne Pd vone o klysh kurve !!!Ka qene sekretare te antoni i dhomes se tregtise,merrte edhe burse ne fakultetin matematike fizike me kohe te pjesshme se kishte miq,xhovalin kolombin rektor !Nuk eshte e 90-es as e 2019-tes o pleh rilindas !U ktheve si sekretare e rames sebashku me kurvat e tjera te PD-se,miket e tuaja,majlinda,rudina(kjo eshte e dashura e djalit millosh te gramoz ruçit),astritja boll te duruam se ti e keto mostrat e melart e demtuat partine demokratike!Mjaft,a je ti ajo e plumbit ne balle !!!????Paska qene loja ?!Shume mire qe dole perballe tani,lavire femer !

 14. O neri shpellar me kater breza salihu srb te solli ne qytet se do ti duheshe nje dite dhe kjo dite erdhi per ty,spermen e shpellarit ja dha mamit tend dhe dole ti mor te qifte shkodra qytetare rracen tende te felliqur,ti mor pis qe jeton per salihun vret e ther familjen,por duro dhe ca dite dhe do shkosh ne pidh te semes

  1. O rrot kari fisi im ka 400 vjet me prove institucionale, ne mes te qytetit.
   Shkodren ju as duhet ta guxoni ta permendni me goje, me ate shkretim qe i keni sjelle ne 70 vjet.
   Sa per Saliun dhe Lulin e them qe po i devijuan rruges se rruges dhe te dhunes, le te shkojne respektivisht ne pidhin e gruas se Rames dhe te Xhelalit. Kjo eshte gjuha qe nderon cdo qytetar dhe inelektual sot, te pakten sa une qe kam dyfishin e shkolles se rames. Te tjerat jane vetem blegerima ose renkime si keto te kesaj zonjes, per te cilen kam gjithsesi respekt.

  2. i pa emer me mut ne tru dhe zhele stallini e mut lenini ne goj,shurr milladini,pordh enveri,fend ramizi,jarg baba taku,ruqi e gjinushi,morra spiro koleke,pleshta kristaq rame,skrraja mao lu ce duni,lesh negjmije ishte pikerisht berisha qe ju beri njerz nga kafsh e bacil njiqelizor qe ishit.ju beri me rrug,drita,shkolla (se stalla derrash kishit,bashk me derra mesonit mutin e enverit )liri levizje,nato e dinjitet.tash dhjerja e stalinit qelbesira edvin po ju ben prap krymba qenefi.njeqelizor pa tru por vetem thithor pallash avdyli,frroku,roshi,ndoke e doshi si edvini.78 vite krymb qenefi vetem rama ,i pa emer e balla durojn,tash edh avdylajt,vuqiq,e nikoliq mb ta shurrojn.

  3. tash po e kuptoi pse at xherxh fisha ka then se nuk esht shqiptar.kur e shef te pa emer,frrok,ndok,dosh,rosh,artur bush,jozefinen,arta markun,prengen,pjerrin ndreun,paulin sterk mutin,lesh LLESHIN,edin katolik e edvinin ortodoks,preq zogaj etj edhe gomar esht shum ti quan e lere njerz e shqipetar.keta i vrau enveri i dhjeu ramizi,spiro koleka e kristaq rama,i internuan,burgosen,vran dhe prap ne murt edvini perfunduan.sa turp o krymba muti te at xherxh fishtes madheshtorit te kombit,rrenjes se kombit e mutet e tij e turperojn dhe mutin vet.

 15. “Një demokrat nuk djeg as mandate, as shkolla”,por bën sehir edhe kur Qeveria e kthyer ne nje organizate
  mafioze,shperfill çdo ligj!I mori te gjitha pronat e veta kjo,shijoi poste te rendesishme,vetem sepse thoshte
  rrofte Berisha,dhe tani qe e larguan,doli kundra!Kur u terhoq Berisha,Patozi dhe Jozefinja nuk kandituan
  per fronin,sepse nuk kishin ambicje politike,sepse kishin mbijetuar nen hijen e Berishes si te paafte dhe te
  pavlere,ndersa tani bejn ham ham ham……kundra Bashes!

 16. Xhozi si mall Gabi, paska harruar qe PD e saj ne 14 shtator dogji Kryeministrine duke e qelluar me antitank e kallashnikov. Zhduku moj zhele.

 17. Ne fakt e djathta eshte per evolucion dhe jo per revolucion. Djegja e institucioneve nuk me duket dicka racionale. Por…

 18. Hajde demokrate hajde!tamam metoda komuniste kush ka mendim te kundert me mua automatikisht kthehesh ne lavere bulevardi,puçist,tradhetar,putane etj.etj.po si ka mundesi qe paskeni pasur kaq “tradhetare”ne radhet tuaj ju te PDse?!si ka mundesi ata qe ishin ikonat tuaja per 30 vjet me ardhjen e Lul bythes ne krye te partise na u bene armiq?!

  1. i pa emer me mut ne tru dhe zhele stallini e mut lenini ne goj,shurr milladini,pordh enveri,fend ramizi,jarg baba taku,ruqi e gjinushi,morra spiro koleke,pleshta kristaq rame,skrraja mao lu ce duni,lesh negjmije ishte pikerisht berisha qe ju beri njerz nga kafsh e bacil njiqelizor qe ishit.ju beri me rrug,drita,shkolla (se stalla derrash kishit,bashk me derra mesonit mutin e enverit )liri levizje,nato e dinjitet.tash dhjerja e stalinit qelbesira edvin po ju ben prap krymba qenefi.njeqelizor pa tru por vetem thithor pallash avdyli,frroku,roshi,ndoke e doshi si edvini.78 vite krymb qenefi vetem rama ,i pa emer e balla durojn,tash edh avdylajt,vuqiq,e nikoliq mb ta shurrojn.

 19. Me vjen keq shum kur degjoj jozin qe flet me kete gjuh qe ekam pas edhe kujshi .Mos harro se me 2 prill u vran 4 vet e u plagosen 63 per demokraci.E mallkoj vedin qe takam dhan voten ty,dhe ske asnji te drejte qe te flasish per Shkoderlocen,Edhe seke qef ti te bahen zgjelljet ne Shkoder ata skan muba me 30 Qeshor se shkodra asht Demokratike.

 20. Kshu filloi Patozi. Bote shkrime te Lapsi ne fejsbuk ne twitter dhe kur iu desh Rames beri partine per 4 ore ☺☺
  O zhozi mos ke marre rrugen per te proni i Rames ene ti , sic e mori Bregu Bode dhe Tozi..kto tipat si rudina murrizra etj zhulsa te nje niveli me ordiner jane jashte renditjes per tiu ul Rames ne preher.

 21. jozefinen,bregun e rudinen se bashku me patozin e murrizin avdylaj,shullazi.frrok e ndok e paskan len si ramen pa brek e tlina,cullak fare,gati per trafikim .tash po e kuptoi se pse flekenstein i gjuhej publikisht bregut se me par e ka shkerdhy ne hotelet e brukselit.

 22. Jozefine. Nuk te takon ty te komentosh kunder rrymes. Lexo deklaraten qe ka dhene keshilltari i znj Merkel oret e vona per doreheqjen e Rames dhe heqjen e imunitetit per burg.
  Te te vije turp.

 23. Te pakten ti e ben per inat te Bashes, nuk je si ajo baxhella Azemit qe ka rrit nje kurve si veten… Hahahahahahahaha

 24. Mere re gjithe fisin e burrit e te djalit, e ti rruani karin Ilir Metes o bushtrra vogel! Te ka beshy ne surrat jo ne pidh, prandaj e ke inat!!!!

 25. Fillune shqupistat tu e shajte me rronje e me dege edhe “burneshen”. Mbasi marun pune me gocen e prijsit lexhendar e me do tradhetare te tjere.

 26. te pakten vetem per bashkqytetaret e tu nuk duhet te kishe folur ne kete menyre,e pa turp te dinim burrnesh po na dole zagaresh

 27. Kane dale dylberet mavi duke mbrojt Jozi kurven plake. Sa ishte kryekare parlamenti nuk late llaf e fotgrafi ne Dubai pa i nxjerre, ndersa tani i dilni ne krah o morra mavi.Per kete buce dhe ish spiune te sigurimit shkon shprehja Fajin e ka Saliu, se ai ja dha doren dhe e beri kryetare kuvendi

 28. Jozi, sa shpejt i paske harruar 40 martiret e Papes, te cilet ishin kryesisht katolike nga veriu.
  Lexo At Zef Pellumbin , kujto vuajtjet e te pareve dhe reflekto .
  Ti duhet te jesh e para ne krah te Voltana Ademit , kundra mafies komuniste.
  PD mund te ken bere edhe gabime , por te mbrosh Ramen , Bracen ,Rucin ,Brahon spiropalin , kjo nuk te falet .
  Era meglio se stavi zitta.😩😩😩

 29. Kapeni per zhelesh e nxjerreni jashte vemebdjes kete bucen. U ba rehat vete me farefis duke shfrytezu pushtetin e do me dal prape ne skene. Ptu tu shofte fara ty , Saliut, Edit Metes Gramozit Bashes e te gjitheve ju o madkarenj gjakpirrs.

 30. kurva plake eshte ne menopauz ,se i shoqi ka mbaru.kusuret e berishes qe mbajti keto karakurva si dizenjatorja dhe kurtizanja bregu lefteri leshi shoqe e ngushte e kurves topalli ,tani e keni te sigurt qe rama i ka siguruar ndonje karrike per ta bashkuar me kurvat e rikurvave.

 31. Ti neri qenke shkodran prej vicidoli qe Arturo Ui salih ti mori dhe ty te futi ne pune te shqupi per te bere ate qe ti di me mire te llapesh,diplome te vitrina e kristali ka dhe ziguri I qarrit,ju qifte shkodra qytetare fisin ju te tokes se xanun,me shpresen qe pjedha te ndryshoje kodoshi I kopilit Arturo Ui salih

  1. Nuk jam shkodran or kar!
   Ai qe shkruan ne dialekt nuk jam une, ndoshta je ti, me stilin prej provokatori bythqire, qe e keni zakon. Une kam respekt per topallin si model i gruas konservatore. Por sot destruktivet,jane 100 here me te vlefshem se Topalli, se ky eshte regjim kriminelesh qe nuk luftohen me delikatese. Me Shkodren i keni ju hesapet e hapura, qe nga 1945, tek 2 prilli e deri sot qe e keni kthyer ne geto per investime. Ne kemi ne krye njerin, qe makar te kishte bere shkollen e kristalit, por ka bere ate te kristaqit. Pa kristaqin , as filloren nuk kalonte. Ti je kokrra e tru dhe bytheqirit, qe do i vjellesh shpejt parate nga buxheti qe merr , per te mbrojt mostren neper rrjete.

 32. Te gjithe ish – et bashkpuntor ne krime jane. I ka zene skleroza dhe kane harruar. Po ne jo. E bukura dhe kuptimi i jetes se kesaj dynjaje eshte ti rezistosh te liges ne emer te njerzillekut dhe te mos gelltitesh pa pushim corbe te prishur. Se po e bere nuk ka problem se ti vjell. Ti mbytu ne te vjell se eshte zgjedhja jote. Po mbani pergjegjsi dhe flisni ne emer te popullit. Pra zgjedhjen tuaj te menderosur ja percillni popullit. Nejse shkodren nuk e bere dot si venecja. Ul koken kur ec behu pak njeri per veten tende.

 33. Fakti që këtë deklaratë skandaloze të Jozefinës po e përshëndesin enveristët, është një tregues se ajo haptazi ka kaluar në anën e tyre, njëlloj si Patozi.
  Kam pasur iluzionin se Topalli është një e djathtë radikale për faktin se vjen nga një familje e persekutuar, por të përkrahësh publikisht votimet si në kohën e Enverit, vetëm me ish partinë e punës, kjo të bën te besosh ato që janë thënë se ajo ka qenë e rekrutuar nga sigurimi..
  Duhet pranuar fakti , se diktatura kriminale enveriste me armën e saj Sigurimin, përpiqej me këmbëngulje që të rekrutonte spiunë , pikërisht nga rradhët e të persekutuarve dhe ka pasur shumë raste që me metoda të ndryshme, ku me dhunë barbare e ku duke shfrytëzuar ndonjë dobësi morale, ja ka arritur qëllimit.
  Paturpësisht, ajo na shitet si demokrate duke injoruar ato që publikoi gazeta gjermane Bild.
  Si mund ti thuash shqiptarëve që të shkojnë në votime duke dëgjuar se çfarë maskaraëllëqesh ka bërë qeveria Rama me votat ?
  Vetëm injorantët enveristë e njerëzit e botës së krimit i bëjnë këto thirrje.
  Asnjë fjalë në deklaratën e saj për psikopatin Rama që është strumbullari i gjithë së keqes.
  Edhe Jozefina si Edveri kujton se po të largohesh nga funksionet e larta shtetërore ,pra të bësh veprimin demokratik të dorheqjes pasi të kanë dalë në shesh horllëqet, Shqipërinë e paska marë lumi.
  Paskej bërë shumë mirë Basha që ty e Patozin moj Jozefinë, ju largoi nga PD.
  Partia demokratike lindi si një forcë opozitare kundër PPSH, pikërisht që të mernin fund votimet e imponuara me dhunë.
  Nëse ju pranoni që shqiptarët të dalin në votime e jo në zgjedhje alternativash, nuk ju pengon askush që të dilni hapur publikisht e të deklaroheni hapur në mbështetje të bandave kriminale të drogës që rezulton e faktuar se sollën në pushtet socialistët.
  Gënjeni kur thoni se shkodranët demokratë që në shumicë absolute gjithmonë e kanë kundërshtuar komunizmin, e janë shembulli i kulturës demokratike shqiptare, paskan “djegur shkollat”.
  E para e punës, dyshoj se flakën në ate klasë të një shkolle , e kanë hedhur sigurimsa të infiltruar, por edhe nëse është e vërtetë që këtë ta ketë bërë ndonjë shkodran që urren komunizmin e mafien e drogës, përse mashtron duke thënë se është djegur shkolla.
  Jo moj shoqe, nuk është djegur shkolla po është tentuar të digjen materialet e një votimi antikushtetues të imponuar me dhunë nga qeveria e narkotrafikut.
  Derisa ka një dekret presidencial që i ka anulluar zgjedhjet, e ky dekret ka dalë në faqen zyrtare, ata që nuk i binden këtij dekreti , janë të njejtit që janë zbuluar me fakte se votat i kanë marë me dhunën e bandave e me paratë e pista të drogës.
  Janë me qindra mijë shqiptarë edhe socialistë që kanë mbi katër muaj që po dalin e protestojnë kundër kësaj qeverie që e quan veten socialiste, e në fakt është qeveria e ndotur këmbë e kokë me krimet e bandave e oligarkëve.
  Mos kujto se nga mërria personale që ke për Bashën, mund tju dalësh kundër atyre qindra mijë shqiptarëve të revoltuar.
  Si “demokrate”, dil po ta mbajti, para atyre qindra mijrave protestuesve e lexoja ate deklaratë burracake, e të shohësh se si do të reagojnë.
  Po dublon Spiropalin.
  Turp për ty Jozefinë !

 34. O mijte e bodrumit te kopilit te fiqve, nuk ju del koha as te shkruani nje memr kot neper komente, se ja u ka rritur normen efendikoi , 1 sufllaqe = 50komente. Ashtu me ju lumte ne njeren dore sufllaqen ne tjetren tastiren , syte nga ekrani , nuk shikoni as qa hani. Mund te jesh ne pike te hallit , pa pune , pa te ardhme ndoshta edhe i pa shprese ne kete vend ku kermat komuniste bo bejne me keq seç kane bere eterit e tyre ne ’46, por asgje nuk justifikon ate qe bejne keta minjte e bodrumeve. Para pak ditesh pashe nje ish luftetar te UÇK-se i cili ne nje perkujtimore iu drejtua te gjithe pushtetareve te pranishem duke i quajtur hajdute dhe vrases , kishte bere edhe burg ne Hage se nuk kishte deshmuar kundra Ramush Hajredinit dhe Fatmir Limes . Nuk ishte as veteran i UÇK-se , kur te tille ka me mijera ne Tropoje , Has e Kukes te cilet trajtohen me pensione abuzive. Ky person quhet SHEFQET KABASHI. ne ate perkujtimore i tha nje shprehje shume te goditur nje truproje qeveritare . Tekstualisht ” TI PER NJE RROGE PO E HAN BUKEN ME MUT ” Ja kete bejne keta anonimet pa emer qe marrin rrogen per te komentuar arritjet imagjinare te liderit global , pra e marrin nje rroge qe te hane buke , por po e hane buken me mut. dota kuptojne edhe vete kur tu bjere halli ke dera e shtepise se tyre , se revolucioni bolshevik nuk kursen as pjellat e veta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu