• |
ide | kryesore

FOTO/ Sulmohet me gurë makina e Fatos Lubonjës

Lajme, Të fundit

Një sulm vandal i është bërë makinës së analistit Fatos Lubonja. Sipas portalit dosja.al që ka publikuar lajmin, një person ka sulmuar me gurë makinën e publicistit të njohur, duke shkatërruar xhamin e parë të mjetit. Siç shihet edhe foto sulmi është i kërcënues, por për fat të mirë në momentin e sulmit, në makinë nuk ka pasur njeri.


Sipas të njëjtave burime personi që ka kryer sulmin ka tentuar ta shantazhojë edhe disa herë të tjera Lubonjën, duke e sharë indirekt apo duke bërtitur nëpër shkallë, por analisti nuk e ka denoncuar atë në polici, për shkak se njihet si person me probleme të shëndetit mendor.


Personi është arrestuar nga policia dhe ndaj tij është nisur procedimi penal. Nga hetimi i deritanishëm, personi nuk ka deklaruar për probleme personale, por politike me publicistin e njohur.

11 Comments

  1. i pa emer ketu qart po shifet se ti e rama jani te semur mendor e bethor.pra pos trurit dhe gojen,e bythen e keni te ber pis nga avdylat,frrok,ndok,rosh e dosh.

 1. Lubonja vet e deklaron se jam i majt dhe i qendron mirpo num i konvenon kurvit, galloshes, plakut matuf, mega hajdutit, imoralit, super genjeshtarit gerdalles dhe opa i nxori nga furgoni qunat problematik, ky pra esht kurvi km Shpipetare.

 2. Fatosi perdorka makine me fuqi te vogel! Kjo do te thote qe jeton ne perputhje me principet ambjentaliste qe predikon. Gjithashtu, fakti qe e ka falur dhe nuk e ka denoncuar agresorin me probleme mendore, tregon qe Fatosi pasionin per mbrojtjen e te drejtat e personave me probleme mendore e ka gjenuin, pervecse kur behet fjale per te semurin KM, sepse ai rrezikon t’i cmende te gjithe ne ate post.
  Respekte Fatos, se je njeriu me real ne skenen publike shqiptare dhe nuk e kuptoj sesi ia ke dale te shtysh qofte dhe nje ore me falsitetin Rama.

 3. Si ka mundesi te flasesh keq per Lubonjen nga njerez injorante ose me mire te thuash kafshe te veshur me roba.I burgosur politik per idete e tij,njeri qe pas 90-es ka ngritur me force problemet e shoqerise shqiptare,pa mbajtur asnje krah te politikes,njeri me integritet dhe i paperdorshem nga pushteti.Keto probleme qe ngre Lubonja i sherbejne shoqerise shqiptare,por per fat te keq ne jemi nje shoqeri e pacivilizuar qe percmojme intelektualet e vertete ne emer te servilizmit dhe perfitimit nga pushteti

 4. Gjysmaket e kuq ngazellejne kur cenohet Lubonja njelloj si gezonin eterit e tyre kur partia shpikte grupe armiqesore apo u internonte komshiun per agjitacion e propagande.

 5. Edvin D’Rama,shqiptari i vetem qe u kthye nga emigracioni pa asnje qindarke,qe jeton per te genjyer,
  genjen per te mbijetuar,eshte Kryeministri i vetem ne Bote perdorues droge dhe vuan me ç’rregullime
  antisociale te personalitetit,diagnoza “psikoze afektive” qe ne rinine e tij,trajtuar si pacient nga mjeket
  psikiater vite me radhe,luan rrolin e kllounit ne politike.Per pasoje,te gjith kundershtaret i shpall armiq.
  “F.Lubonja,dikur mik i Edi Ramës, kujton që kur ky i fundit ishte pedagog i Institutit të Arteve,
  bashkë me të ngjashmit e tij, dhanë në mjediset e këtij universiteti një kioskë me qera, ku në
  këmbim pronari u jepte drekatdhe darkat falas. Madje siç ndodh rëndom- kujton Lubonja
  kjoska ku tregtohej paçe dhe fasule, u zbukurua në mure edhe me pikturat e Edi Ramës.Kur
  u bë ministër Kulture në 1998 dhe kishte më shumë në dorë, ai i dha ambjentet e Akademisë
  si lokal, “House of Arts”, për mikun e tij, sot deputet i PS, Fidel Ylli.Por, Lubonja tregon edhe
  një histori tjetër sinjifikative (të shoqëruar me dokumenta)që zbulon mendësinë e vërtetë të
  kryeministrit aktual: batakçillëkun e tij me Bingo Yllin, e futur në Teatrin Kombëtar, që Rama
  sot do ta shembëpër të humbur gjurmët. Sipas Ligjit të kohës, për sipërfaqet që i kalonin mbi
  500 m2, dhënien me qera të një institucioni duhet ta firmoste Ministria e Ekonomisë. Por ç’bëri
  Rama si ministër kulture? Falsifikoi dokumentat, nga 575 m2 në më pak se 500, dhe e nënshkroi
  vetë kontratën që i lejonte Bingo Yllit të ushtronte aktivitet tek Teatri Kombëtar. Cili qe rezultati?
  Nga 74 mijë USD në vit që përfitonte teatri, me kontratën e Ramës merrte vetëm 4 milionë lek në vit”!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu