• |
ide | kryesore

Veliaj pas shembjes së godinës me leje nga Rama: Çibani i fundit! Ikën ngrehina…

Arkiva, Lajme, Të fundit

Sot autoritetet bashkiake po shembin godinën tre katëshe pranë stadiumit tek Sheshi Italia dhe Erion Veliaj duke nxjerrë pamje në Facebook shkruan:


“Çibani i fundit! Iken ngrehina e mbetur nga aksi qendror i Tiranes per ta hapur plotesisht Sheshin Italia per Arenen Kombetare

Shpronesim per ata me leje, prishje per te fortet qe shtuan katet pa leje ne kohe te Lulit e Kunatit famekeq.” 


Duhet të kujtojmë se kjo godinë që Veliaj po e shemb në mënyrë spektakolare është ndërtuar me lejen e shefit të tij, Edi Rama. Shikoni dokumentin më poshtë. ©Lapsi.al 

22 Comments

  1. pse ta ha bytha ( apo picka) kot ?

   Shume normal ka vepruar. “””Shpronesim per ata me leje, prishje per te fortet qe shtuan katet pa leje “””

   Nese bashkia ka kompesuar me cmimin e tregut 3 katat me leje qe kishte kjo ndertese dhe thjesht ka prishur 2 katat pa leje qe ishin ndertuar me vone , cfare ka ketu per ta treguar me gisht ?

   Apo thjesht lajm per gomeret e ketij portali.

   1. O Dylber, o bythiqire o robqire! keni goje e mbroni ate mashtrues si Kopili nga Terpani?! Kete leje sic duket e bardha mbi te zeze e ka dhene Edvin Gerdalla dhe e ka bllokuar Policia e Ndertimit dhe kjo leje, ajo te Ekonomiku, mbrapa Hotel 15 kateshit (hoteli i Dash Pezes) , ajo te Zogu i Zi me kerkesen e Policise se Ndertimit i ka shfuqizuar Keshilli i Rregullimit te Territorit te Republikes se Shqiperise (K.RR.T.R.SH) qe ne 2004 dhe ate te Zogut te Zi qe ne 2005! Dhe ne kohen e Berishes kane fituar gjyqin dhe ne kohen e Lulit kane ndertuar me Vendim gjykate pervec Zogut te Zi qe u shemb dhe u kthye ne identitet dhe Hotelit te Dash Pezes qe dolen Taulant Palla me shoke dhe Policine Bashkiake qe kundershtuan Policine Ndertimore dhe ate te shtetit qe mos ta shembnin dhe me vone e legalizoi ate katran Hotel te ndertuar mbi rruge lagjeje qe ne kohen e Turqise (zaptim dhe vjedhje territori publik!!!) Po ashtu te Ekonomiku (ndertim me leje abuzive ne territor universitar) pasi u ndertua… Edvin Gerdalla kesaj here si kryeminister e demshperbleu sic po demshperblen edhe kete te sheshi Italia (ndertim me leje abuzive ne territor publik)!!! Nuk do jete e larget dita kur Edvini juaj edhe per keto leje ndertimi monstruoze qe ka dhene do ti llogariten per ti shtuar vitet e burgimit!

 1. KJO ESHTE KA QENE DHE DO NGELET FYTYRA E ATIJ QE DASMEN JA BENE NENA QE ME 21 JANARE 2011 LESHONTE BAJ TE KUQE MBI PROTESTUESIT KY FAMOZ I FIQEVE ………….. KY ESHTE KA QENE DHE DO NGELET FYTYRA ME E RREZIKSHME PER SHQIPTARET KETU DO JEMI SEKTI ME I KEQ QE KA PARE NJERZIMI.DERI NE SHEKULLIN XXII PO PO TE SHEKULLIT XXII…………..

 2. I paska shtuar dhe Lul teneqja ca kate. Or Lul toci aq sa ke bere ti ne 4 vite, ky i ben ne nje jave. Per katet e kam fjalen.

 3. Si pa u kujtuar rreshkiten nja 30vjet ne kete habitat! Dhe perseri ndertohet, prishet, rindertohet dhe perseri prishet. Mban ndonje pergjegjesi, apo thjesht vt.

 4. Ska gje , e rendesishme eshte qe pronaret e nderteses kane leje te dhene jo shume para 10 vitesh , sot duhet ti demshperblejme se kemi dhene leje te pastudiuar ! Ne paguajme , askush nuk mban pergjgegjesi … Lali eri kerkon perfitim politik duke hequr vemendjen nga demi qe ka shkaktu leja e dhene…

 5. VETE I DHANE LEJE , VETE JA LEGALIZUANE KATIN E FUNDIT , VETE PO JA PRISHIN TE GJITHA KETO ME SHPENZIMET TONA DHE PRAPE DALIN PERPARIMTARE . ÇUDITE , HIPOKRIZITE , DYFYTYRSIT NE KETE VENDI NUK KANE FUND . KUSH DUHET TE DENOHET PER GJITHE KETO PALACOLLEQE?

 6. Car po shoh kjo ndertese ka 3 kate sa cka dhene leje rama si te shkresa, per shtesat qe flet nusja nikoqire e Rames ato skan te bejne me rastin ne fjale.

 7. Or te shker …..::,;;;;;;; ku ti kesh or qen po me te kemi dhene voten mandatin e pare per te qendruar ne Albanistan jo te ikim me keto qe na tregon po Arditin e shkete qe vrave o kriminel dhe per ate e ka fajin Luli

 8. E kemi thene nje vit me pare eshte me i rrezikshmi . Shume me shume se babloku madh. Ama ata qe e kan votu e kane hak ta kene se e kane hak me qene pjese e sektit te tij 666.

 9. Pse nuk thone we eshte e Eftimiut arkitektit te Edi Rames. Qe kur Berisha donte ta prishte ed Rama nuk pranoj. Pse nuk thone qe pronaret e truallit qe ja Kane zene Kane gjithe ato vjete qe e kerkojne . Por Lali K.. eri eshte nje monster e propogandes

 10. Pse nuk thone we eshte e Eftimiut arkitektit te Edi Rames. Qe kur Berisha donte ta prishte ed Rama nuk pranoj. Pse nuk thone qe pronaret e truallit qe ja Kane zene Kane gjithe ato vjete qe e kerkojne . Por Lali K.. eri eshte nje monster e propogandes

 11. Pse demshperblehen keta? Cfare projekti publik konkretisht po i hapin rruge? Stadiumi eshte projekt privat, pse duhet shteti tu krijoje fushepamje bizneseve aty?

 12. Pronari visi martini i forti I ngjarjes te blloku dhe miku I familjes berisha,ky vis u be pronar ne kohen e luluse ku dhe beri katet shtese,ky vis martini eshte pronari I godines por I verteti eshte Zeni I salihut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu