• |
ide | kryesore

Gjykata e Durrësit vërteton mandatin e kandidates së PS, Valbona Sakos

Lajme, Të fundit

Një ditë më parë Gjykata e argumentoi vendimin duke u shprehur se Partia Bindja Demokratike ishte regjistruar jashtë afatit zyrtar, duke i shpallur garën të pavlefshme.


Kandidatja e Partisë Socialiste për Bashkinë e Durrësit, Valbona Sako, është vërtetuar si kryebashkiakja e re e qytetit bregdetar.


PS kërkoi në vend të apelimit të vendimit të Gjykatës së Durrësit për mosmandatimin e Sakos në postin e kryebashkiakes, rishqyrtimin e çështjes në një proces tjetër me një gjykatës të ri.

Seanca gjyqësore është zhvilluar nën drejtimin e gjykatësit Shpëtim Reka që çertifikoi mandatin e  Sakos, e cila është shprehur se mandati i saj është i ligjshëm duke kërkuar kështu Gjykatës dhënien e vlefshmërisë.

Vendimi i sotëm pason atë të gjyqtares Mimoza Margjeka dy ditë më parë. Gjykatësja nuk i dha mandatin kandadites socialiste, pasi vlerësoi se zgjedhjet e 30 qershorit ishin të paligjshme, dhe se në to kishte marrë pjesë partia Bindja Demokratike e regjistruar në shkelje të ligjit.


4 Comments

  1. tani avash avash do i dali alkooli qe ju dha luli dhe salihi kur nuk ju futen ne zgjedhje. pd dhe lsi zyrtarisht jane dy organizata qe skan asnje perfaqesuesh ne shtet

  2. Keshtu do ndodhte gjygjtarja grua e militantit te vijes se pare ne protestat e luluse do te jepte nje vendim nul qe lulu te thonte ndonje fjale,edhe kete grua e mori ne qafe lulja me pazaret qe bene me militantet,neser kjo do ndahet nga ky burri rrk qe per lulune shkatarroj familjen

    1. Te uroj me gjithe shpirt qe kur ndonje gjykate e “reformuar pas vettingut’ te marre ndonje vendim ne kundershtim me interesat e tua, te bertasesh fort qe fajin ta ka luluja apo shurruja sic cirresh per dite ne kete forum. Vetem nje tru i mpire militanti nuk e shikon baterdine ligjore qe po konsumohet ne kete vend. Ta gezosh pushtetin e diktatures se ri-pjelljes!

  3. U zgjodh nga ata te koperatives kho kryekurva e Duresit fleni ende ju i popull idiot ishalla shpirtin ha marin keta deraaaa rilindas

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.