• |
ide | kryesore

Operacion i madh anti-drogë, 17 arrestime në Shqipëri dhe Itali

Arkiva, Lajme, Të fundit
karabiniere.jpg

Një operacion i madh anti-drogë mes Italisë dhe Shqipërisë është finalizuar me sukses këtë mëngjes.

Mediat italiane bëjnë me dije se operacioni i koduar ‘Rruga e Detit’është zhvilluar pak para agimit, mes Sardenjës, l’Emilia-Romagna dhe Shqipërisë. Karabiierët kanë vënë në pranga 17 persona, shtetas shqiptarë dhe italianë.

  • foto galeri

Mbi të arrestuarit bien akuza të tilla si përfshirje në organizatë kriminale, trafik ndërkombëtar lëndësh narkotike, shpërndarje droge, etj.

Operacioni u krye nga Departamenti Territorial i Karabinierëve të Olbia në koordinim me Drejtorinë e Përgjithshme të Antimafies të Cagliarit dhe të Antiterrorizmit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu