• |
ide | kryesore

Flet Dritan Zagani: Gjyqtarja që shpëtoi Tahirin, më futi në burg mua

Lajme, Të fundit

“Doli ashtu siç e kishte parashikuar. Saimir Tahiri do të dënohej sa për sy e faqe. Saimir Tahiri nuk shkon në burg sa të jetë Edi Rama.”

Ky është opinioni i Dritan Zaganit në një lidhje telefonike për Ora News sot pasdite.


Ish drejtuesi i policisë i cili ka denoncuar lidhjet e policisë me trafikantët e drogës në Fier e Vlorë deklaroi se gjyqtarja e trupit gjykues që dha dënimin për Tahirin futi atë
(Dritan Zaganin) në burg me kërkesë të ish ministrit të brendshëm

Intervista

Pyetje: A jeni i zhgënjyer që zoti Tahiri nuk do të shkojë në burg?

Dritan Zagani: I zhgënjyer nuk kam pse të jem, Jam i kënaqur që parashikimi im ka dalë. Do bënin diçka për ti hedhur pluhur situatës në të cilën ndodhet momenti që po kalon qeveria në vendin tonë. Jam i kënaqur për veten time. Kjo është një provë domethënëse që unë të çoj shtetin shqiptar në Strasburg sa më parë të mundem.

Në prizmin personal jam shumë i kënaqur, në prizmin e situatës është diçka që do ndodhte: Saimir Tahiri nuk do shkonte në burg se po të shkonte do të shkonte dhe Edi Rama. Ai mori një dënim simbolik, një dënim sa për sy e faqe. Këtë e kam thënë. Saimir Tahiri nuk shkon në burg sa të jetë Edi Rama ai që është. Harrojeni!

Pyetje: A mendoni se gjyqtarët kanë qenë nën presion?

Dritan Zagani: Çfarë presioni, atje nuk ekziston gjykata e prokuroria. Kryetare e trupit gjykues ishte një gjykatëse që më futi  mua në burg, me kërkesë të Saimir Tahirit. Nuk ekziston asnjë hallkë e shtetit jo më drejtësia. Drejtësia ishte një paçavure sot është kthyer në një vegël kaq.

Pyetje: A prisni që njerëzit e vërtetë që kanë qenë të lidhur me trafikun e drogës të dënohen nga drejtësia e re?

Dritan Zagani: Kjo është një vorbull që është shpej të parashikohet. Kemi rol të brendshëm dhe të rol të jashtëm. Ata që janë të brendshëm kanë interes të mos funksionojë drejtësia. Në shqipëria mafia vendos nëse do bëhet apo nuk do bëhet, kush do shkojë apo nuk do shkojë në burg. Kjo qeveri kanabizoi Shqipërinë.

Zagani tha se nuk eshte nderprere ne asnje moment prodhimi i kanabisit vetem se tani është në duar të kontrolluara.

Dritan Zagani: Nuk është prerë në asnjë mënyrë prodhimi i kanabisit. Informacionet qw kam flasin për tunele të mëdha të kultivimit të marijuanës me llamba.Këtë fenoneme i kam verifikuar vetë që kur isha atje. Kultivimi është koncentruar në ato duar që punojnë për pushtetin. Wshte zvogëluar prodhimi për popullin e gjerë por jo për ata që trafikojnë.  Kultivimi është në mënyrë të organizuar. Ka ambiente që policia nuk guxon ti shohë shtrembër. Ka ambiente ku kultivimi bëhet i mbyllur dhe me sistem dritash dhe ky prodhim ka shumë fitim. Ky është trafiku i vërtetë dhe jo fshatarët e Velçes në Vlorë. Tani është i kamufluar sa ka kërkesë tregu nga trafikantët shqiptar aq ka dhe prodhim por nuk ështw si në kohën e Saimirit kur vajti kilja e hashashit sa kilja e jonxhes tashmë është e kontrolluar.

15 Comments

 1. Dritan Zagari. nje trafikant narkotikesh i veshur me uniforme, tashme ne arrati jep opinionin e vet nga birruca ku eshte fshehur… nga pidhi nones vet

    1. ropt e johnit nuk dihet ku jane se ia ka qire, perdhunuar, dhunuar dhe vrare enveri njehere dhe evderi per here te dyte, e ia kane varrosur kush e di se ku. po per johnin ska problem se ai ka baba e nene drogaxhiun hajdut recidivist dhe vrasesin e ardit gjoklajt qe helmoi gjysmen e tiranes dhe e le pa uje.

     1. po mor te shkerdhefsha motren po aty i kam robt e mi, jan tu qi robt e tu

  1. john o zagar i rames ky persone ka marr azil politik ne Zvicer…ta provoj ta marr tahiri apo rama nje te till apo edhe une qe kam jetu 11 e gjysme kshu kot pa prova apo dosje te forte

 2. O Kucke Rilindase.

  Keshtu kur rrjeten e a can Rilindja.

  Tani vazhdo Sezonin e Ri te Koncesioneve dhe te transporting te Droges.

  Rrofte Sherbimi I Proves.

 3. Akoma merreni me Tahirin dhe askush nuk e çan b…qe u flliqem pa pike uji me ore te tera. Ne ndonje vend tjeter ballkanik do kishin dale me mijra ne proteste spontanisht ti tregonin vendin shokut te tahirit ne bashki

 4. Ky po thote si behej droga ne kohen e salihut I mbrojtur dhe kujdesur nga ushtria e mediut imamit dhe agjentet e shikut,burri nuk flet rrugash por vjen dhe flet ne sallen e gjygjit,pse nuk I thua popullit sa ishte kg I hashashit ne kohen e salihut dhe tenden per te bere populli diferencen,por ti pusht burrec preferon ferrat e zvicres per te folur ashtu si te ka mesuar salih karaxhic berisha

 5. O Joni te lutem do me besh nje gojore se e kam 27 cm dhe ju te ripjelljes ju pelqen,duri dhe pak dhe do ju behet butha me gjak

 6. Gjygjtarja e salihut te ka futur ne burg dhe paska bere se ti je nje mije halesh qe flet neper skutat e zvicres,dil ballas dhe lufto o miu salihut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu