• |
ide | kryesore

Lubonja: Pse ndërkombëtarët po mbështesin regjimin në Shqipëri

Lajme, Të fundit

Analisti Fatos Lubonja thotë se gjatë kësaj kohe PD po i tregon botës se nuk jemi vend normal. Ai shtoi se ndërkombëtarët janë duke mbështetur një regjim.


“PD ka një qëllim. Qëllimi i PD ka qenë që t’i tregonte botës që Shqipëria nuk është një vend demokratik dhe nuk është normal, prandaj kërkoi qe te hidhnin sytë nga Shqipëria. Këto vendime janë politike. Kjo sepse Gjermania dëshiron t’iu thotë këtyre shteteve që ju jeni afër nesh. Nëse do të rrimë të merremi me propagandë jo na dhanë negociatat e jo nuk na dhanë, është katastrofë.


Këtu sa vjen ambasadori amerikan këtu, vjen e bëhet lajm nëpër gazeta. Unë ndihem i nëpërkëmbur, më mungon dinjiteti.

Unë punoj këtu 30 vjet, vjen ambasadori dhe brenda 2 javëve na tregon gjithçka. Unë e ti e njohim më mirë se ambasadori. Kur erdhi Rajonsoni, ne thamë do të vij këtu e do të krijojmë një sistem të drejtë, doli në krah të Sali Berishës dhe me PD bënte fushatë. E kupton. Do mbetemi fëmijë nëse do vazhdojnë të bëjmë çfarë thonë ata.

Ndërkombëtarët po mbështesin një regjim. Ata 4000 muxhahedinët në Shqipëri çfarë duan? Amerikanët donin që të sillnin armët kimike. Shyqyr që doli populli shqiptar dhe ikën. Është arsye që të varemi nga vetja e jo nga ata” – tha Lubonja në emisionin Real Story në News 24. ©LAPSI.al

13 Comments

 1. E thjeshte fare o tosi,sepse vetem ti e shikon regjim kete qeveri,ku ishe ti kur lulu u be kryekar I bashkise me minus 10 vota,ku ishe ti kur arvizu e quajti yll ne ngjitje lulune kur u vrane kater protestues,ku ishe ti tosi kur arvizu I tha burre shteti salihut kur ky Mut vrau preu dogji vodhi popull,kaq e thjeshte eshte o ljubo tos

  1. U prit se dolen intelektualet e rames. Po hik mer parazit merr rrogen e mo na ça karin se punojne te tjeret per ju, ke goj dhe flet fisqir.

 2. Ti me siper i ores 00:17 qe i takon asaj rrace qe qinit nenat, motrat dhe dhe fisin tuaj, ose ne rastin me te ndershem bagetite qe i mbanit ne katua, poshte dhomes gjumit ne kullen ku qelbeshit o shpellare te ndyre.
  Ky Fatos ju ka etiketuar ju dhe prisin tuaj Sali Karaxhicin bande kriminelesh dhe sot ti i mer ere pordheve dhe fendave te tij.
  Yt kafshe te peshtira!

  1. Ti bazon cfare ka thene lubonja per te tjeret duke i fut te gjithe ne nje thes. Nuk i plas kari kujt se ku me kategorizon ti mua o socialist realist parazitist me certifikat nga rama. Hajde ngrop te semes

 3. Sufllaqja det ja qifsha jeten. Do ju bej Fuga me kancer me zorre. Hani edhe supe me popullin ndonje dite o rilindas qe thithni parfumin e boleve te Rames. Ikni se e shtune neser keni diten per tu lare. Do legeni 1 here ne jave dhe do fshini bythen me Zerin e Popullit si dikur. Rrofte ducja

 4. Shurranjose te pd e dini ku ka qene ky ljubo tosi kur salihu beri kerdin me kete popull iku ne itali,shfeloti shkrimet e kohes se serbit salih ta kuptoni me mire kete fatosin e enverit

  1. po edhe ? po rama juaj i dashur atehere pse del ne foto me trumpin ? a nuk eshte politikani qe duhet te jap model. urdhero pra lubonja e ka dhene perpara modelin. ik qiu tani truthare

 5. Kryma te kuq qe ushqehen me mut ne nje zorr te gjat te mbushur me mut qe quhet edvin kristaqi spiuni jeni te dhier me fis efar

 6. Tre shurranjose e shpellare me bresheri nga shqupi duan te lajne salihun e lulu nga zhuli kriminal qe I mbulon,amerika ketij salihu I ka thene dhe kur te dalesh nga shtepia do kerkosh leje ne ambs,shkoni lahuni te shqupi

 7. Beji te fala atij karit qe te shfaqet kur sheh veten ne pasqyre. Permend shpellen dhe nderin ti more qyrrash larve e kuqe. Po ju ia conit motrat sekretarit te partise dhe festonit pas 9 muajsh. Ptu, ndyresire!

 8. Ti Al qe je pjedhe e kurves qe salihu sa here ishte me nerva u shfrynte dhe pastaj mbive ti te rriti kurva me lemoshat e salihut na u bere bure dhe tani ke zevendesuar mamin kurve duke kenaqur shpellaret o shurranjos I salihut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu