• |
ide | kryesore

Rama flet për skandalin e fotos me Obamën: E vërteta e 80 mijë dollarëve është se…

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka komentuar për herë të parë skandalin e fotos me presidentin amerikan Obama për të cilën një shtetas amerikan i dënuar nga gjykatat e vendit të tij ka deklaruar se janë paguar 80 mijë dollarë. Në emisionin Real Story, Rama mohoi gjithçka dhe çdo lidhje me këtë skandal.


“Nuk kam asnjë lidhje dhe nuk kam bërë asnjë pagesë për këtë foto. Nuk kam lidhje me asnjë lloj afere për këtë foto. Nuk kam marrë pjesë në asnjë aktivitet, por kam bërë vetëm një foto dhe kam pasur një takim të shkurtër me presidentin Obama. PD kërkon nga prokuroria të hetojë për këtë çështje. Nuk kam asnjë problem. Këtë që thashë këtu do ta them edhe në çdo vend tjetër” – tha Rama duke e akuzuar Lulzim Bashën se “me këtë lëvizje kërkon të mbulojë aferën e pagesave të lobimit të SHBA”.


Ilir Metën që e quajti “gruaja e Bilalit”, Rama e konsideroi një gjuhë e shthurur. ©LAPSI.al

5 Comments

  1. Pse nuk nxorre spiropalin se ajo i qan keto muhabete. Po pse me i kujton shqiptaret si veten ti qe ben perciverci lart e poshte. Kete rradhe e ke peshqesh nga USA, dhe keshtu si po duken punet po ta ngushtojne nga pak lakun. Ti je i forte ne llojin tend. Ku eshte problemi ktu???? Hic asgje thjesht te ra rruga ne amerike dhe meqe Obama mori vesh se ti kishe mberrit atje nuk ju duru pa bo nje foto me ty. Deri ketu ska asgje te keqe, por mbeten problem Bilali dhe Greku qe per fatin tend ti nxorri gjykata amerikane dhe jo PD. Nejse mos u merzit do ta kalosh edhe kete provim, ashtu me breke neper kembe por perfundimisht ne qeli e ke vendin.

  2. Or te qifsha kristaqi ne byth Jan leket e atyre fukarenjve qe punojen gjith diten per nje cop buk e ti talk bythen e qelbur

  3. Ka nje detaj “te vogel”. Qekur Ilir Meta i tha Rames: Nese do vazhdosh te me quash burri i Monikes, do te them “gruaja e Bilalit”, Rama asnjehere nuk e ka perdorur togfjaleshin “burri i Monikes”. Se pse nuk ka vazhduar me kete epitet, mund ta pyesni KM.

  4. Kryeministri nuk ka paguar leke. Ata 80 mije dollare jane paguar nga nje “bamires anonim”, i cili donte nje foto te kryeministrit me Obamen. Duke qene se Obama eshte konsideruar si presidenti me i dobet i SHBA-ve ne te gjithe historine e tyre, ndersa Rama eshte kryeministri me i dobet qe ka patur Shqiperia ne 107 vite histori, ajo foto shume mire mund te kete dicituren “Dy deshtaket”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu