• |
ide | kryesore

Edhe Marsida Qatja vihet nën hetim nga Prokuroria, rrezikon 5 vite burg

Lajme, Të fundit

Marsida Qatja është marrë zyrtarisht nën hetim nga prokuroria e Durrësit. Sipas AbcNeës ajo akuzohet për përdorim dhe mbajtje të lëndëve narkotike në bazë të nenit 285/a të Kodit Penal.

Sipas këtij neni, “ndalohet përshtatja ose lejimi për përshtatjen e lokalit, banesës, për grumbullimin e personave me qëllim që ata të konsumojnë substanca narkotike”. Personat që kryejnë shkeljen e kësaj vepre penale rrezikojnë deri në 5 vjet burg.


Marsida Qatja është marrë disa herë në pyetje në prokurori, për shkak të dëshmive kontradiktore që ka dhënë për ngjarjen e rëndë kriminale që ndodhi në banesën e saj në Kavajë, ku mbeti i vdekur Dritan Hoxhalli dhe u plagos Bledar Toçi.

Ndryshe nga sa ka thënë publikisht, 30-vjeçarja ka pohuar para oficerit të Policisë Gjyqësore se është përdoruese e drogës dhe në raste të caktuara ka përdorur edhe kokainë. Ajo ka theksuar se edhe natën kur ndodhi ngjarja, ka marrë kokainë, të cilën e kishte sjellë miku i saj.

7 Comments

 1. Ky eshte shteti me b*** q*** ne Univers ku policiet mafioz bejne ligjin e xhungles selektiv dhe arrestojne njerzit me pak faj ose aspak. Nderkohe qe kollaret dhe tullacet bejne pazare dhe mbajne ekonominie e vendit me patericat e parave te pista.

  Emisioni Opinion tregoje mbreme fytyren e ketije maskara shtet, shikojeni ne Youtube policine e ****.
  Edhe duan ti pranoje Franca keto maskarenj. F — Y!!!

  1. boll se na hape barkun me propagand bajat. keto gjera ndodhin kudo. shteti jon mut ka qen e mut eshte, po nqs ne duam ndryshimin, duhet ne fillim te ndryshojm vet. per keto sna e ka fajin shteti po koka. eshte gjeja me e thjesht me e kerku fajin te Rama apo te Saliu apo te Like floriri. keta tre njerez jan. mbapa tyre ka lukuni individesh qe jan pergjegjesit kryesor per shumicat e gjerave. eshte kjo lukuni individesh te ndyr qe nuk kan as vlera, as cip e as moral. jan si shefat e tyre dhe shesin edhe mamat e grat per icik pare e pushtet. keta jan te pakten 1/3 e popullit. kur te ndryshojn keta do ket ndryshim. te ndrash ramen me salen apo me like floririn, nuk ke zgjidh asgje.

 2. Drogaxhija 5 vjet qorri cuni kurves myti evropen me droge i pafajshem se i ka pas majt karin ne goje eda bythqirit. Kjo qe ka thith kara njerzish te zakonshem fajtore po e zhysin mrene

 3. Asnje fytyre nuk eshte e krahasueshme me fytyren e rames. Nese duam te dime ne mes te cfare llumrave jetojme dhe kush na drejton shohim ramen dhe velinen.

  1. ca lidhje ka me lajmin ky koment? te del Rama dhe ne enderr o i shkret. lere Ramen e jeto jeten tende se pasuria me e madhe eshte koha. mos e harxho me tipa si Rama se sja vlen.

 4. si tha kjo ne intervist? mua me ben analizat, dola e paster, edhe pse edhe gjat intervistes dukej ashiqare qe ishte nen efektin e kokaines. muhabete droge, ruspiesh, burgaxhinjsh e policash.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu