• |
ide | kryesore

VIDEO/ Përplasja e Ramës me gazetarët: Më mirë pa punë se të punosh me drogaxhinj

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama është përpjekur që të shmangë gazetarët e ftuar në studion e Eni Vasilit në Top Channel teksa fliste në një lidhje direkte nga zyra e tij. Edhe pse përsëriti për gazetarët epitetet e zakonshme, si: gjithollogë, zhurmaxhinj, të palexuar, etj sërish nuk pranoi asnjë pyetje prej tyre.

Lexo më tej:


Andi Bushati: Rama ka të drejtë të festojë edhe sot

REPLIKAT E RAMES ME GAZETARET

Edi Rama: Nuk janë 9 kushte i keni numëruar gabim. Çelja e negociatave fillon me konferencën ndërqeveritare ku qeveria e BE dhe qeveria e vendit që aderon ulen në një tryezë. Për tu ulur në atë tryezë. Ne duhet të kemi kryer 2 punë. E para…

Eni Vasili: Ju lutem pak regjia na rregulloni pak audion se dëgjohet keq në studio. Ndjesë zoti kryeministër!

Edi Rama: Regjia është në rregull, por ju interferoni duke ndërhyrë para kohe.

Eni Vasili: Ju nuk jeni nga ata që i keni frikë interferimet zoti Rama.

Edi Rama: Më ler të mbaroj…

Andi Bushati: Se e bëre si ERTV-ja, Eni. Ke një orë dhe po na lodh.

Eni Vasili: Zoti Bushati po këmbëngul që t’ju bëjë një pyetje.

Edi Rama: Të papunët atë punë kanë. Tani ne të dy që jemi në punë të mbarojmë…

Andi Bushati: Të punosh me drogaxhinj? Më mirë pa punë se të punosh me drogaxhinj.

(Debati në minutën 14.00)

14 Comments

  1. Bushati doli si nje bile i vertete aty i dashur.
   Duke flluar qe nga shtremberimet e fytyres me fodullekun qe e karakterizon apo edhe me ate skuqjen qe dukej si nxirje me shume pse i deshtoi kaq ne menyre spektakolare argumenti i ndarjes me maqedonine qe populli ta lexonte si deshtim te qeverise.
   Kryeministri mund te kete shume te meta, por as krahasohet me keta spurdhjake qe bejne nga mengjesi deri ne darke politike se ashtu ia u do xhepi!
   Te pershendes!

 1. Hera e pare qe Bushati e perdor lapsin per t’i bere jehone gjerave qe thote ne studio. Pergjigja qe i ke dhene Rames perben lajm pa hater, keshtu qe shume mire qe e shkele rregullin.

 2. Cfare injoranti qe flet fare pa lidhje, shume kontradiktor ne vetvehte.. ky nuk duhet hequr nga kolltuku por duhet hequr zvarre..

 3. Dylberi mavi eshte bere me keq se Robert Camcakizi epitet qe ja vuri Fatos Nanos, por qe eshte shume vite larg tij. Motoja e ketij njeriu te degraduar ka qene fajeso te tjeret per ate qe ben vete

 4. Bravo Bushati qe ja plase ne sy drogaxhiut.Te tilla jashqitje te kombit shqiptare nuk meritojn gjuh normale,
  sepse nuk e kan seriozitetin per nje gje te tille.Drogaxhiu skizofren,nuk ka durim te degjoje te tjeret as
  edhe nje minut,imagjinoni se kush eshte!I vetmi Kryeminister perdorues droge ne Bote,qe i shkojn pas
  militantet drogaxhinj, llumi i shoqerise shqiptare,me ndihmen e te cileve erdhi ne pushttet!Kanditatet
  per Kanzler ne Gjermani i pergjigjen dy gazetareve me po ose jo dhe me shifra ,ndersa skizofreni Edvin
  EscobarD’Rama,leh,leh.leh dhe vetem leh qe prej 6 vitesh per t’mos lejuar asnjeri te artikuloi,dhe per çudi
  shumica e militanteve”rilindas”,lehja e tij i duket normal!

 5. Franca foli qarte dhe reformimi qe ata kerkojne konsiston ne faktin qe sduhen mbyllyr syte e tu çelen negociatat vendeve problematike si shqiperia qe nuk e meritojne te jene pjese e BE ne nje te ardhme te afert.

 6. Po pse kush mendon se militantet dhe ndjeksit e tij jane ndryshe?!! Njesoj jane . Kane gjetur njeri tjetrin . Merni ke te doni dhe shihjani vepren. Njesoj. Prandaj dhe ja pelqejne lehjet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu