• |
ide | kryesore

Arrestohet aktorja Jane Fonda

Paparazzi, Slider

Jane Fonda është arrestuar për herë të dytë brenda një jave teksa protestonte në Capitol Hill për çështjet e klimës, nën akuzën e protestës së paligjshme.

“Greta Thunberg më la përshtypje të mëdha”, deklaroi aktorja 81-vjeçare, e cila rreshtohet gjithmonë e para në këto protesta duke u kthyer në simbol të vërtetë rezistence.


Fonda deklaroi se është e gatshme të arrestohet çdo të premte, ditë kjo e zgjedhur dhe nga adoleshentja Greta Thunberg për të protestuar përpara parlamentit suedez.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu