• |
ide | kryesore

Kontrata e lobimit në SHBA, Basha merret zyrtarisht i pandehur nga Prokuroria

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, është zyrtarisht nën akuzë nga Prokuroria e Tiranës për cështjen e kontratës së lobimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Prokuroria njofton se ka përfunduar hetimet për kontratën 675 mijë dollarë me kompaninë Biniata Trade. Basha akuzohet për “falsifikim të vulave, stampave ose formularëve”, ndërkohë që akuza për “pastrim parash” ka rënë. Të njëjtat akuza si për Bashën, Prokuroria e Tiranës i ka ngritur edhe ndaj Arben Ristanit e Ilir Dervishit.


Shkresa zyrtare raportohet se është dërguar në selinë blu. Mbetet për t’u parë se si do të rrjedhin zhvillimet më tej me këtë cështje. Thelbësore në këtë proces është dëshmia e lobistit, Nikola Muzin, të cilën nuk dihet ende nëse prokuroria shqiptare do të arrijë ta sigurojë.

©LAPSI.al 

6 Comments

  1. Sa dollar paska pas pd ja. Te jene kontributet e antarsis gjithe keto????Me aq dollar shperblenin ata te astirit keta……

  2. Mire do ishte ta merrnin edhe te gjatin por ai i qika te gjithe dhe i benka te lumtur. He i paemer komunist zorraxhi gezohu o hale.

  3. Luli nuk bo per grun time po ti mund te vish te te fus nje te qime qe mos ta harrosh. Kam hall se do me rrish poshte ballkonit, por nuk te qi per here te dyte, do te te qi vetem per fiksim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu