• |
ide | kryesore

Ndërtimi i shtëpive në 3D brenda 24 orë-ve

F1, Stil

Dizajnerat kanë krijuar shtëpinë e parë 3D që mund të ndërtohet në vetëm 24 orë në një lëvizje për t’i dhënë fund mungesave globale të strehimit në botë.


New Story është kompania e cila bën bamirësi duke krijuar ndërtesa për njerëz në nevojë dhe duke shëtitur në komunitetet e njerëzve të varfër dhe të pastrehë.


Shtëpia, e cila u zbulua javën e kaluar, kushtoi vetëm 9,200 dollarë për të ndërtuar duke përdorur printerin e pabesueshëm Vulcan të firmës i cili udhëzon se si dhe ku ta vendosni strukturën e çimentos. Njëqind familje pritet të përfitojnë nga grupi i parë i shtëpive brenda 18 muajve në El Salvador falë dhurimeve prej më shumë se 90,000 dollarësh.

3 Comments

  1. Nuk ka dert, e gjen kryetari i rilindjes, po qe se e ka marr inat, se perndryshe eshte ne drejtim te paditur, te shpiat e tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu