• |
ide | kryesore

Grabitet Kisha e Shën Thanasit në Korçë, autorët thyejnë derën e pasme dhe shkatërrojnë arkat

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kisha e Shën Thanasit në Korçë ka rënë pre e grabitjes natën e kaluar. Persona të paidentifikuar kanë vjedhur Kishën në orët e vota, duke dëmtuar derën e pasme.

Autorët kanë shkatërruar dhe grabitur katër arka të lekëve të besimtarëve dhe një arkë të qirinjve.


Ndërkohë, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për të zbuluar shkaqet dhe rrethanat e kësaj ngjarjeje, si dhe për të identifikuar e kapur autorët.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu