• |
ide | kryesore

“Sipas traditës së malësorëve …” Meta batutë me gazetarët pas takimit me Sali Berishën

Arkiva, Lajme, Të fundit

Sipas traditës së malesorëve, e prita vetë mikun dhe e përcolla deri tek dera” është kjo batuta që Presidenti Ilir meta ka shkëmbyer me gazetarët pasi përcolli vetë ish-presidentin Sali Berisha.

Takimi mes Berishës dhe Metës kishte në fokus krizën politike. Ishte Presidenti Meta që ftoi në takim si fillim krerët e opozitës së bashkuar jashtëparlamentare, ish-presidentët e vendit, Këshillin e Ambasadorëve Shqiptar dhe përfaqësues të shoqërisë civile, ndërsa theksonte në ftesë se vendi ndodhet në një situatë dramatike.


8 Comments

  1. Keta po, keta duhet te na qeverisin ne, jo Edvin droga! Ishte mire ne kohen e tyre, po te doje ndonje cope ish reparti ushtarak ne bregdet me ca lek ta jepte Mediu, per ndonje biznes shpejt e shpejt tek gjiri lalzit pa ra ne sy kishe Xenin qe te zgjidhte pune. Legalizimin e shpise e beje direkt mjafton te ishte i pd e me pak bakshish tek kryetari i partise se lagjes. Keta te lsi i kishe gjithmone rreth e rrotull qe te ofronin pune me shume lek. Keta po, ne kohen e tyre ia vlente jo si sot ne kohen e E-drames

  2. Keta jane po aq pjese e problemit sa eshte dhe Rama. Jane njerezit qe e shkaterruan me keq ate vend dhe qe sdo shohi hajer dhe per shume kohe. Njerez qe erdhen me valixhe druri ne Tirane dhe tani jane milionere pa punuar asnje dite

  3. POPULLI U LAG AQ SHUME NGA SHIU I BERISHES SA KERKOI STREHE TEK BRESHERI I RAMES.

    tANI I KA MBETUR OSE TI HEDHE TE DY OSE TE HIDHET VETE ATY KU PUSI ESHTE ME I THELLE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu